Jubileuszowy Kalejdoskop Form Muzycznych

Dwoje artystów w eleganckich strojach, w makijażach, siedzi na scenie przy fortepianie
Anna Mikulska-Argenty i Philipp Argenty, wykonawcy koncertu finałowego „Milonga między Buenos Aires, Barceloną, Paryżem i Krakowem”. Fot. materiały prasowe organizatora

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2020 rozpocznie się już 12 września. Koncerty odbywać się będą w kościele pw. św. Jerzego oraz Teatrze Kameralnym. Festiwal potrwa do 27 września.

Przestrzenie miasta wypełni muzyka od baroku do współczesności, tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do wielokulturowego dziedzictwa Sopotu i Pomorza.

Wielką orędowniczką  Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie była Legenda Polskiej Wokalistyki Maestra Maria Fołtyn, która wielokrotnie zasiadała w gronie jego patronów honorowych.

W roku 2020 przypada 8. rocznica śmierci Marii Fołtyn, znanej propagatorki twórczości Stanisława Moniuszki w świecie. Z uwagi na Jej ogromne zasługi dla kultury polskiej oraz wieloletnią przyjaźń z Teatrem Otwartym i sopockim festiwalem, od roku 2013 Festiwal nosi imię Marii Fołtyn.

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik                                                          
Dyrektor programowy: dr Jacek Szymański

Bilety:

  • na Koncert Inauguracyjny i Finałowy 50 zł
  • na pozostałe koncerty 35 zł, ulgowy 25 zł

Bilety do nabycia w miejscu wydarzeń festiwalowych. Rezerwacja biletów pod numerem tel. 600 290 214

Organizator główny:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego
e-mail: dariuszwojcik@teatrotwarty.pl

Szczegółowe informacje na stronie Teatru Otwartego

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...