Ponownie badamy wodę i zachęcamy do kąpieli w Zatoce

ratownik WOPR na quadzie jedzie po plaży
Fot. Fotobank.PL/UMS

W Sopocie w lipcu i sierpniu funkcjonuje 9 kąpielisk morskich. Do 15 września wciąż działa Kąpielisko Morskie Sopot – Łazienki Południowe, o długości linii brzegowej 100 m i 50 m w głąb Zatoki Gdańskiej. Kąpielisko zlokalizowane jest w odległości 50 m od mola (po stronie południowej), w kierunku wejścia na plażę nr 23. Do najbliższego wtorku, przy odpowiedniej pogodzie, dyżurują na nim ratownicy sopockiego WOPR, strzegąc bezpieczeństwa kąpiących. Dodatkowo w gotowości jest zespół ratowników na łodzi motorowej lub quadzie.

Całodobowo dyżur pełni również dyspozytor w Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, w którym odbiera połączenia na numer ratunkowy nad wodą: 601 100 100. W nocy dyżury w formie wolontariatu pełnią ratownicy grupy interwencyjnej – jest to od 2 do 6 osób.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku poinformował w komunikacie z 8 września, że jakość wody pobranej w Gdańsku – Świbnie i Mikoszewie odpowiada wymogom sanitarnym i możliwe są kąpiele. Z badań wynika, że awaryjny zrzut ścieków w Warszawie nie ma wpływu na nasze kąpieliska. Niemniej jednak sopocki sanepid pobierze dziś, 9 września, próbki wody z naszego kąpieliska do jej analizy. Wyniki poznamy za dwa dni.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...