Godnie i z zachowaniem norm sanitarnych. Posiłek dla potrzebujących również w weekendy

Miseczka z zupa stoi na stole, obok leży łyżka
Fot. Pixabay

Już od najbliższej soboty, 12 września, osoby bezdomne lub znajdujące się w innej trudnej sytuacji życiowej, będą mogły skorzystać z ciepłego posiłku również w weekendy. W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym Gmina Miasta Sopotu sfinansuje dodatkowe posiłki wydawane w stołówce Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy al. Niepodległości 778. Potrzebujący mogą skorzystać z pomocy w godnych warunkach, bezpiecznie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W trosce o najuboższych mieszkańców  Sopotu miasto sfinansuje dodatkowy ciepły posiłek, który będzie wydawany w każdą sobotę i niedzielę, w godz. od 14.30 do 16.00. Co ważne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, stołówka jest miejscem bezpiecznym, gdzie zachowane są bardzo restrykcyjne normy sanitarne, uzgodnione z sopockim sanepidem.

– To ważne, by potrzebujący mogli spędzić ten czas w bezpiecznych ze względu na pandemię i godnych, jak najbardziej zbliżonych do domowych warunkach. Osoby korzystające z posiłku mogą przed wejściem zdezynfekować ręce i zjeść posiłek w ogrzewanym pomieszczeniu, przy stole – podkreśla Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Dodatkowo po ustaleniu z kadrą stołówki będzie można skorzystać z łaźni i wymiany odzieży.

Terminy działania łaźni:

  • kobiety wtorek w godz. 8.00-10.00
  • mężczyźni poniedziałek i czwartek w godz. 8.00-10.00

Przypominamy, że w stołówce Caritas cały czas ciepły posiłek można zjeść od poniedziałku do piątku, w godz. 12.30-13.30. Dziennie korzysta z nich ok. 65-80 osób. 

Od stycznia do marca tego roku, dodatkowo w weekendy wydane zostały 1282 ciepłe posiłki, z których dziennie korzystały średnio 54 osoby.

Ponadto Gmina przygotowuje się już do uruchomienia pomocy na szerszą skalę w okresie jesienno-zimowym. Od 1 listopada ponownie na ulice Sopotu wyjedzie Autobus SOS, w którym osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności będą mogły skorzystać z pomocy przedmedycznej, czy wsparcia streetworkerów lub pracownika socjalnego i oczywiście zjeść ciepłą zupę.

Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji, mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, zarówno schronienie, posiłek czy dotyczące zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych. Wszelkie sygnały o osobach potrzebujących można zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, tel. 58 551 17 10.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...