„Sopockie Serce” trafiło do harcerzy

Na scenie prezydent Sopotu i harcerze podczas wręczania nagrody Sopockie Serce.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Podczas dorocznego Koncertu dla Mieszkańców rozstrzygnięty został konkurs o nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce”. Nagroda od wielu lat przyznawana jest organizacji pozarządowej, która osiągnęła szczególne sukcesy lub w sposób wyjątkowy zaangażowała się w działania na rzecz sopockiej społeczności i miasta Sopotu. W tym roku „Sopockie Serce” trafiło do Związku Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Sopot.

Na scenie Opery Leśnej, 12 września 2020 r., podczas Koncertu dla Mieszkańców, który zatytułowany był „Pamiętajmy o Osieckiej”, widzowie mogli także nagrodzić brawami laureatów nagrody „Sopockie Serce”. W tym roku nominowanych było pięć organizacji pozarządowych, nagrodę otrzymali harcerze z sopockiego hufca ZHP.

Przyznając nagrodę prezydent Jacek Karnowski skierował do zwycięzców m.in. te słowa: „Chcę podziękować i wyrazić dumę z postawy harcerzy, którzy w tym trudnym czasie pandemii, oprócz swojej stałej działalności, z wielką determinacją i siłą zaangażowali się w niesienie pomocy mieszkańcom naszego miasta. To dzięki Wam, Drodzy Harcerze, dzięki Waszej pomocy, także Waszej współpracy z samorządem, wielu najbardziej potrzebujących mieszkańców, najuboższych, starszych, schorowanych, często uwięzionych w swoich domach otrzymało paczki żywnościowe, maseczki, przyłbice, środki dezynfekujące, oczekiwane zakupy artykułów żywnościowych i leków.

Jednak co najważniejsze, ofiarowaliście mieszkańcom Sopotu życzliwość, uśmiech, troskę, poświęciliście czas i siły, okazaliście otwarte serca dla drugiego człowieka.

Dziękuję także za pomoc, którą otoczyliście dzieci i młodzież szkolną, w tym bardzo trudnym dla nich czasie. Pomagaliście im w nauce, służyliście wiedzą, dając im możliwość korzystania z korepetycji online.

Drodzy Harcerze, dziękuję Wam z całego serca, jako prezydent Sopotu, a także w imieniu mieszkańców naszego pięknego miasta”.

Koncert był także okazją do podziekowania pracownikom instytucji i służb miejskich za ofiarną pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców w tym trudnym czasie pandemii.

 

Fot. Fotobank.PL/UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...