Sopockie Spotkania Kobiet – Edukacja oczami kobiet

Kobiety na scenie podczas dyskusji, na widowni na krzesłach siedzą ludzie
Fot. materiały prasowe

Kolejne wydarzenie z cyklu Sopockie Spotkania Kobiet odbędzie się 15 września, o godz. 17.00, w niezwykłej przestrzeni Opery Leśnej. Tym razem poświęcone będzie edukacji. Oczywiście z perspektywy kobiet. Zapraszamy do udziału, wstęp jest wolny.

– Edukacja dotyczy każdego z nas i na każdym etapie naszego rozwoju patrzymy na nią inaczej – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Czy system wspiera i pozwala rozwijać się osobowościom, które nie mieszczą się w przyjętych kanonach? Kiedy narzucone role społeczne tłumią potencjał rozwojowy? Jakie wzorce kulturowe utwierdza polska szkoła? I dlaczego kobiety wciąż w męskim świecie nauki musza coś udowadniać? O tym wszystkim rozmawiać będę z uczestniczkami wtorkowego spotkania „Edukacja oczami kobiet”.  

W dyskusji udział wezmą: Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka i publicystka, Zofia Lisiecka, prezeska Fundacji Edukacyjnej ODiTK oraz Marianna Kłosińska, m.in. założycielka i prezeska Fundacji Bullerbyn. W roli moderatorki Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Po panelu eksperckim będzie czas na swobodne rozmowy, wymianę myśli i poglądów w niezwykłej i zielonej przestrzeni Opery Leśnej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Relacja z wydarzenia na: profilu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim

 

 

Więcej o uczestniczkach dyskusji:

Katarzyna Kaczorowska

dziennikarka, publicystyka, pisarka, przez wiele lat związana z mediami regionalnymi, publikowała w „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”, Magazynie TVN24, aktualnie związana z tygodnikiem „Polityka”. Autorka książki „80 milionów. Historia prawdziwa” o słynnej akcji uratowania 80 milionów Solidarności w przededniu stanu wojennego, biografii Emilii Krakowskiej, pamiętnej odtwórczyni roli Jagny w „Chłopach” pt. „Aktorzyca”.  

Marianna Kłosińska

założycielka i prezeska fundacji Bullerbyn oraz fundacji Dzieci Mają Głos. Autorka projektu Wioska Bullerbyn. Założyła Wolną Szkołę Demokratyczną Bullerbyn, SP Ronja i LO Astrid. Zasiada w organach międzynarodowej organizacji EUDEC.

Zofia Lisiecka

Prezes Fundacji Edukacyjnej ODiTK, z grupą ODITK związana od 2002 r., z fundacją od 2011 r. Artystka plastyk, trenerka, wykładowca akademicki, project manager, a jednocześnie mama czworga dzieci, w tym jednego dziecka z niepełnosprawnością. Autorka i koordynatorka licznych projektów, z pasją działająca na rzecz zmiany w polskiej edukacji. Interesuje się tematyką wykluczenia społecznego, niepełnosprawności, pracy z postawą.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...