Open Source Art Festival 2020

Kobieta o blond włosach pochylona nad konsoletą. Ma wytatuowane ręce.
Fot. materiały prasowe OSA Festival

Performance, instalacje i świeże brzmienia muzyki elektronicznej z całego świata. Tak w skrócie zapowiada się program tegorocznego Open Source Art Festival.

Open Source Art Festival w Sopocie to organizowane od 10 lat trzydniowe wydarzenie artystyczne, skupione na promowaniu najbardziej odkrywczych instalacji, performance'ów oraz muzyki elektronicznej z całego świata. Oscyluje wokół takich gatunków, jak drone, minimal, ambient, new isolationism czy musique concrete, a także swobodnie je przekracza. Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji jest szeroko rozumiany CHAOS, który będzie twórczo eksplorowany przez zaproszonych artystów.

Jak co roku, od roku 2011, podczas tworzenia programu organizatorzy skupiają się na prezentacjach najświeższych projektów. Zaproszeni na tegoroczną edycję OSA artyści wystąpią w Sopocie po raz pierwszy.

Pełny program oraz sprzedaż biletów / karnetów na stronie internetowej OSA Festival.

W tym roku Open Source Art Festival odbywać się będzie w dwóch przestrzeniach: w Sali Koncertowej PFK Sopot, Opera Leśna (koncerty) i w Państwowej Galerii sztuki w Sopocie - wystawa pt. „CHAOS"

„Pierwotny zbiór nieuporządkowanych elementów, ciemna materia z początków istnienia, pulsująca gwałtowanie przed ukształtowaniem. Rozbrzmiewa w nas bezustannie jego echo - ukryte pod rytmem przyspieszającego bicia serca, wyziera z powoli rozszerzających się źrenic, liczy wszystkie włosy powstające na karku. Gdy umysł jeszcze opiera się przed ostatecznym zespoleniem, ciało już wie, co następuje: chaos nadchodzi. Nie jest minimalistyczny, jest potężny, ekspansywny i przytłaczający. Nie zatrzymuje się, nie cofa, bierze w posiadanie. Nie jest gościem z zewnątrz, lecz najgłębszym atawizmem człowieczego istnienia - źródło wszechrzeczy zna swój początek w łonie ciemności. Poza słowami i poza czasem, jako jedyny jest w stanie dokonać niemal niemożliwego - zdjąć z dusz brzemię cywilizowanej jaźni." (Tekst Sara Pankowska).

25.09.2020
21:00 Robert Piotrowicz
22:00 Klara Lewis
23:00 Puce Mary

26.09.2020
21:00 Piotr Kurek
22:00 Lucrecia Dalt
23:00 Pan Daijing 

27.09.2020
20:00 - Yair Elazar Glotman & Mats Erlandsson
21:00 - Maria W Horn
22:00 - Jan Jelinek plays Zwischen

Bezpieczeństwo i reżim sanitarny na OSA Festival 2020
1. Fizyczny udział w tegorocznej edycji OSA Festival będzie wiązał się ze zmniejszoną liczbą uczestników oraz koniecznością stosowania się do restrykcyjnego pod względem sanitarnym regulaminu.
2. Główna część Festiwalu odbywać się będzie w sali koncertowej Opery Leśnej, w której maksymalna pojemność zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczona została do połowy.
3. Przed wejściem na sale koncertową każdy z uczestników będzie zobligowany do dezynfekcji rąk.
4. Całkowicie rezygnujemy z fizycznej sprzedaży biletów.
5. Uczestnicy Festiwalu zobligowani będą do pozostawienia podpisanego oświadczenia na temat stanu zdrowia wraz z aktualnymi danymi ułatwiającymi kontakt, na wypadek pojawienia się ogniska chorobowego (oświadczenie sprawdzane z dokumentem tożsamości),
6. Wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczek. Każdy uczestnik otrzyma maseczkę wielokrotnego użytku w cenie biletu. Nakaz będzie restrykcyjnie monitorowany przez specjalnie do tego celu powołaną służbę porządkową. Służby porządkowe wraz z ochroną w przypadku zagubienia maseczki będą wręczały nową maseczkę jednorazowego użytku. Osoby nie stosujące się do nakazu noszenia maseczek będą wypraszane z wydarzenia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...