Ekologiczny i czysty Sopot – nowy sprzęt dla ZOM

Podkaszarka
Fot. materiały prasowe

Nie tylko wielkie inwestycje przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne i czyste powietrze. Dużo możemy również zdziałać małymi krokami – zmieniając drobne przyzwyczajenia, korzystając ze sprzętu który jest niskoemisyjny, ekologiczny. Z tego samego założenia wychodzi kierownictwo sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, inwestując w ekologiczny sprzęt, chroniący środowisko.

W przestrzeni miasta możemy zaobserwować 6 elektrycznych odkurzaczy, które sprzątają sopockie place i ulice, elektryczne meleksy i rowery, które dowożą sprzęt do oczyszczania i odbierają śmieci z przyulicznych koszy.

Teraz przyszła kolej na elektryczne podkaszarki ze zmiennymi nakładkami, będące na wyposażeniu elektrycznych rowerów. Ich atutem jest to, że są elektryczne, a przez to zdecydowanie cichsze, niż te tradycyjne, spalinowe. Sprzęt – 2 podkaszarki, z dodatkowymi bateriami i stacjami do ładowania to koszt ok 11 tys. zł. Już pracują na sopockich skwerach, chodnikach.

– Nowy ekologiczny sprzęt to element szerokiego projektu, mającego na celu wprowadzenie do taboru sopockich służb pojazdów i urządzeń niskoemisyjnych. W przypadku miasta o statusie uzdrowiska to niezwykle ważne. Troska o czyste powietrze, o ograniczenie hałasu, przyświeca większości zakupów inwestycyjnych w mieście – komentuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...