Koronawirus w sopockich szkołach

Fot. Pixabay

W sopockich szkołach potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród uczniów – jeden w Szkole Podstawowej nr 8 i jeden w III Liceum Ogólnokształcącym. Po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu zakażenia, w obu placówkach wdrożone zostały opracowane w mieście stosowne procedury.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie w SP nr 8 wszyscy uczniowie danej klasy zostali skierowani na kwarantannę oraz na nauczanie zdalne do 27 września br. W przypadku nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, po przeprowadzeniu wywiadów sanepid zdecydował o skierowaniu ich na kwarantannę lub dozór.

W III LO sanepid zadecydował o objęciu wszystkich uczniów z klasy zakażonej osoby kwarantanną i nauczaniem zdalnym. W przypadku nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, po przeprowadzeniu wywiadów sanepid zdecydował o skierowaniu ich na kwarantannę lub dozór.  

W trosce o ciągłość nauczania na podstawie pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie od jutra, 23 września, do 25 września wprowadza się w szkole system nauczania hybrydowego. W tym czasie uczniowie kl. II realizować będą naukę w formie zdalnej. Dla pozostałych uczniów (kl. I i III) zajęcia prowadzone będą w formie stacjonarnej.

O ewentualnych dalszych decyzjach i działaniach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będziemy informować na bieżąco.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...