Rambert. Premiera Sopockiego Teatru Tańca

Fragment spektaklu Sopockiego Teatru Tańca. Tancerze stoją na scenie, w ciemności, patrzą do góry.
Fot. materiały prasowe Teatru na Plaży

Na premierowy spektakl zaprasza Sopocki Teatr Tańca. Przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze na Plaży 27 i 28 września. Bohaterką jest brytyjska tancerka Marie Rambert.

Spektakl jest tryptykiem inspirowanym życiem i twórczością tancerki, pedagog tańca i założycielki najstarszego zespołu tańca w Wielkiej Brytanii Marie Rambert. Autorkami spektaklu są Joanna M. Czajkowska (część 1), Małgorzata Dzierżon (część 2) i Anna Akabali (część 3). Każda z części spektaklu „Rambert. Tryptyk” odnosi się do innego okresu w artystycznym i prywatnym życiorysie Marie Rambert i może istnieć samodzielnie jako skończona całość. Jednak dopiero zestawione razem stanowią pełną, bogatą wypowiedź artystyczną, która z jednej strony cieszy różnorodnością, z drugiej, pokazuje złożoność i przenikanie światów Marie Rambert. Więcej informacji na stronie internetowej Teatr na Plaży. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią wstęp na spektakl tylko z zaproszeniami.

Występują: Joanna Nadrowska, Róża Kołoda, Joanna M. Czajkowska, Wiktoria Rudnik, Jacenty Krawczyk, Kalina Porazińska, Artur Grabarczyk, Tomasz Graczyk.

Muzyka: Mariusz Noskowiak (część 1), Szymon Brzóska (część 2 i 3).

Wizualizacje: Katarzyna Teresa Turowska

Kostiumy: Alicja Gruca

Światła: Mateusz Gierc

Stowarzyszenie Dance [SIC!] Association zrealizowało ten projekt we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Muzyki i Tańca, CK Lublin oraz Teatrem na Plaży, Bałtycką Agencją Artystyczną BART i Gminą Sopot. 

Dofinansowano ze środków MKiDN jako część koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...