Koronawirus. Policyjne kontrole przestrzegania zasad

Sygnalizator świetlny z napisem policja na dachu samochodu
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższy weekend sopoccy policjanci przeprowadzą kolejne wzmożone działania poświęcone walce z Covid-19. Mundurowi będą przypominać o obowiązujących obostrzeniach wprowadzonych w związku z koronawirusem i będą stanowczo reagować na lekceważące zachowania. Szczególnym nadzorem zostaną objęte sklepy, lokale oraz środki transportu publicznego.

Czas pandemii to czas wytężonej pracy policjantów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w Sopocie, policjanci nieprzerwanie prowadzą różnego rodzaju działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Kolejne wzmożone działania sopockich policjantów zostały zaplanowane również na najbliższy weekend.

Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego sprawdzać będą, czy osoby przebywające m.in. w sklepach, restauracjach i innych lokalach stosują się do obowiązujących obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem. Sprawdzane będą również środki transportu publicznego i inne miejsca gromadzenia się osób.

Funkcjonariusze sprawdzą, jak mieszkańcy i turyści stosują do obostrzeń oraz będą stanowczo reagować na nieprawidłowości. Tylko wczoraj sopoccy policjanci w trakcie kontroli placówek handlowych i pojazdów komunikacji zbiorowej zwrócili uwagę 17 osobom, pouczyli 10, a kolejnych 4 ukarali mandatami karnymi za naruszenie wprowadzonych ograniczeń.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny.

Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Sopocie

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...