Matematyczny wszechświat i warsztaty redaktorskie

Plakat z tytułem
Fot. materiały prasowe Art Inkubatora

W ramach II edycji Matematycznego wszechświata, w środę, 7 października, w klubie Dwie Zmiany, odbędzie się spotkanie z profesorem Pawłem Horodeckim. Początek o 17.00. Wstęp wolny. Art Inkubator zaprasza również na warsztaty redaktorskie.

Art Inkubator zaprasza w fascynującą podróż w głąb matematycznego wszechświata. Przewodnikami są naukowcy z polskich uczelni, którzy pomagają tropić fascynujące związki nauk ścisłych z filozofią, historią i sztuką. Bohaterem II edycji pt. „Poetyka Wszechświata” w środę, 7 października, będzie prof. Paweł Horodecki, współzałożyciel i pracownik Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz wice dyrektor Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej. Wspólnie z ojcem Ryszardem oraz braćmi Michałem i Karolem dokonał przełomowych odkryć w dziedzinie informacji kwantowej. Jego zainteresowania rozciągają się od technologii kwantowych i abstrakcyjnych matematycznych formalizmów, przez filozoficzne podstawy nauki aż po nowożytną poezję. Spotkanie poprowadzi dr Michał Eckstein, fizyk i matematyk z Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej UG, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i bliski współpracownik ks. prof. Michała Hellera.

Art Inkubator zaprasza także na warsztaty redaktorskie z cyklu „Praca ze słowem i dźwiękiem" z Pauliną Lenar, redaktorką i korektorką. Warsztaty odbędą się przy ul. Sobieskiego 26/4, w dniach 10-11 października i będą poświęcone podstawowym zagadnieniom związanym z redakcją językową i opieką redakcyjną nad książką (literatura piękna, publikacja naukowa jedno- i wieloautorska). Obejmą ćwiczenia z adiustacji językowo-stylistycznej i korekty na tekście przed składem i po składzie (praca w programach, znaki korektorskie), omówienie kwestii stylów językowych i stylu autorskiego, metaforyki, najczęstszych błędów językowych, struktury książki (konstrukcja, parateksty, aparat naukowy), przygotowania publikacji do druku (adiustacja techniczna), współpracy z autorem i innymi osobami odpowiedzialnymi za książkę. Informacje i bilety na stronie Goyki3 Art Inkubator.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...