Trójmiejskie derby w rugby

Rugbiści biegnąc po zielonej murawie boiska, walczą o jajowatą piłkę.
Mecz Ogniwa z Lechią Gdańsk. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

W sobotę, 3 października, o godz. 19:00, na stadionie GOKF w Gdańsku rozegrane zostaną derby Trójmiasta w rugby. Znakomicie spisujący się w Ekstralidze rugbiści Ogniwa Sopot wystąpią na stadionie lokalnego i odwiecznego rywala, Lechii Gdańsk.

Sopocianie są najlepszym zespołem trwającej rundy jesiennej. Dzięki niedawnemu zwycięstwu (23:20) nad swoim bezpośrednim rywalem, drużyną Skry Warszawa, sopocianie  umocnili się na pozycji lidera tabeli Ekstraligi. Lechiści grają ze zmiennym szczęściem i lokują się w środku tabeli.

– Pomimo różnicy punktowej kolosalnym błędem byłoby dopisywanie punktów przed meczem. Derby niezależnie od rangi meczu uwalniają w zawodnikach dodatkowe pokłady energii, przez co te spotkania są jeszcze bardziej emocjonujące – mówi Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa.

W związku z sytuacją epidemiczną i objęciem Sopotu czerwoną strefą od soboty, 3 października br., aktualne informacje na temat wydarzeń należy sprawdzać na stronie organizatora.

 

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...