Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 7 do 13 października 2020 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa remont chodnika w ciągu ul. Książąt Pomorskich (po stronie numerów nieparzystych), na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Sobieskiego. W związku z pracami wprowadzono lewostronne zwężenie jezdni.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzono następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • możliwość skrętu w prawo z al. Niepodległości w ul. Malczewskiego z kierunku Gdyni,
  • możliwość skrętu w prawo z ul. Malczewskiego w al. Niepodległości (w kierunku Gdańska),
  • brak możliwości skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. Malczewskiego z kierunku Gdańska,
  • brak możliwości skrętu w lewo z ul. Malczewskiego w al. Niepodległości, tj. w kierunku Gdyni,
  • zamknięta jezdnia w kierunku Gdyni, a ruch skierowany jest na przeciwną stronę (w kierunku Gdańska), gdzie odbywa się po jednym pasie w każdym z kierunków.

Trwa remont jezdni i chodników ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Długosza do ul. Kochanowskiego. Na czas prac wprowadzono zamknięcie jezdni na odcinku ul. Słowackiego. Dojazd do ul. Słowackiego odbywa się od ul. Reja.

10 pażdziernika planowany jest remont nawierzchni jezdni al. Niepodległości na wysokości posesji 726 oraz 728 (zajęcie prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska).

Trwa budowa sieci ciepłowniczej na ul. Świemirowskiej. W związku z pracami ulica jest zamknięta na odcinku od posesji nr 13 do posesji nr 12 A.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...