Sopot Perłą Samorządu 2020!

Fot. materiały prasowe

W VIII edycji ogólnopolskiego rankingu Perły Samorządu 2020 dziennika „Gazety Prawnej” Sopot zwyciężył w kategorii gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców.

– To nagroda dla miasta, którego mieszkańcy cechują się obywatelską postawą, chodzą na wybory, głosują w BO, czyli biorą aktywny udział w życiu publicznym – mówił podczas ogłaszania werdyktu Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – To tej aktywności zawdzięczamy nagrodę. Gratulacje i podziękowania dla Mieszkańców i wszystkich pracowników samorządowych. Radość z wygranej psuje niestety COVID i fatalne prognozy finansowe dla samorządów... Potrzebna jest współpraca i wzmocnienie, a nie osłabianie struktur lokalnych. Bo Polska jest silna siłą samorządów! – dodał prezydent Karnowski.

Tegoroczna edycja rankingu Perły Samorządu jest wyjątkowa, bo przypada na obchody 30-lecia pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym – czytamy m.in. na stronie organizatora. – Zapewne dla wielu jednostek będzie to okazja do oceny i sporządzenia bilansu tych trzech dekad, a także do zastanowienia się, jak samorząd rozwijać i umacniać. Gminy, które nagrodzimy w tej kolejnej edycji rankingu, być może będą mogły stanowić wzór dla innych, jak sprostać wyzwaniom współczesności.
Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia”.

Zobacz więcej:

Jacek Karnowski podczas Gali Perły Samorządu 2020

Cała Gala Perły Samorządu 2020 (live)

Ranking Perły Samorządu 2020

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...