Uwaga na bardzo silny wiatr!

Tabliczka na płocie z napisem o zakazie wchodzenia na teren cmentarza w czasie silnych wiatrów
Fot. materiały UMS

Synoptycy prognozują na dzisiaj niebezpieczne zjawiska pogodowe. Wiejący w porywach bardzo silny wiatr w kilku miejscach w Sopocie uszkodził lub przewrócił drzewa. Sytuacja jest dynamiczna, niekorzystne warunki meteorologiczne mogą się utrzymywać nawet do jutra (15 października) rano. Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu.

Sopockie służby zabezpieczają miejsca, w których drzewa z powodu silnie wiejącego wiatru stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Ul. Sobieskiego jest zamknięta od ul. Książąt Pomorskich do ul. 3 maja. Rosnące w tym rejonie drzewo pochyliło się do jezdni. Konieczne będzie jego wycięcie. Na miejscu są Straż Miejska i Straż Pożarna. Drzewa przewróciły się na ul. Armii Krajowej, na wysokości UG (Wydział Zarządzania), a także na ul. Polnej.

AKTUALIZACJA (14.10.2020 r., godz. 12.10):

Strażacy wycinają zagrażające bezpieczeństwu wysokie drzewo przy ulicy Grunwaldziej. Ulica zamknięta jest w kierunku Gdyni od ul. Chopina. Ruch do Gdańska poprowadzony został ulicą Ogrodową (pod prąd) i dalej do ul. Chopina. Ta sytuacja może potrwać - grożące przewróceniem drzewo jest wysokie, o obwodzie pnia powyżej 160 cm.

Z uwagi na sztormową pogodę i towarzyszące jej silne porywy wiatru zamknięta jest głowica sopockiego molo.

Wprowadzony został zakaz wchodzenia na sopockie cmentarze. Na bramach wejściowych nekropolii pojawiły się stosowne tabliczki. Prewencyjnie zamknięte zostało także przejście wzdłuż potoku Elizy (prowadzące od ul Sobieskiego do wys. Urzędu Miasta).

Apelujemy by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w domach pozostały. Jeśli ktoś musi wyjść, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a zwłaszcza unikanie parków, skwerów i miejsc porośniętych wysokimi drzewami. Również parkując samochody warto zwracać uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić parkujące auto. Należy też zabezpieczyć przedmioty pozostawione na tarasach czy balkonach – porwane z wiatrem mogą wyrządzić komuś krzywdę.

Synoptycy prognozują na dziś umiarkowane, momentami silne opady deszczu. Północno-wschodni wiatr może osiągać w porywach prędkość do 70 km/h. Nad morzem wiatr początkowo silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, powoli słabnący, północno-wschodni. Przewidywane niekorzystne zjawiska pogodowe mogą się utrzymywać do późnych godzin nocnych (15 października br.).

Fot. materiały UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...