Seniorze, zadbaj o siebie i zaplanuj wizytę na cmentarzu wcześniej

Krzyż na grobie za liśćmi
Fot. Fotobank.PL/UMS

Do 1 listopada pozostały dwa tygodnie. Apelujemy zwłaszcza do starszych mieszkańców Sopotu, aby wykorzystać te dni i już teraz zaplanować wizyty na cmentarzu, tak, aby maksymalnie ograniczyć tłok przy grobach.

Pandemia nie zwalnia tempa. Szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem są osoby starsze, osłabione innymi chorobami. Ich przede wszystkim musimy chronić i o nich dbać.

– Szanując tradycję dnia Wszystkich Świętych, zaopiekujmy się starszymi członkami naszych rodzin i zróbmy wszystko, aby umożliwić im modlitwę na cmentarzu, ale niekoniecznie 1 listopada – apeluje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – By uniknąć tłoku, a tym samym możliwości szybszej transmisji wirusa, zdecydujmy się odwiedzić nekropolię kilka dni wcześniej. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i nie narażajmy naszych rodziców i dziadków, kiedy możemy tego ryzyka uniknąć. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...