Zawody konne na Hipodromie – można śledzić w Interenecie

Jeździec na koniu podczas zawodów skaczą przez przeszkodę
Fot. materiały Hipodrom Sopot

Październik to czas, gdy rozgrywki jeździeckie wracają pod dach. Aż do wiosny, raz lub dwa razy w miesiącu, na głównej hali Hipodromu będą się odbywały zawody konne. Od piątku do niedzieli, 16-18 października, rozegrany zostanie trzydniowy finał cyklu JumpOFF, który ze względu na pandemię został przesunięty z terminu wiosennego. Zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale będzie można śledzić je w Internecie.

W zawodach wystartuje blisko 200 par, a liderzy, którzy od jesieni ubiegłego roku zbierali punkty w klasyfikacji generalnej, powalczą o utrzymanie zdobytych pozycji i nagrody, na które pracowali przez cały poprzedni sezon halowy.

Następne rozgrywki, już w ramach nowego cyklu JumpOFF Hipodrom 2020/21, odbędą się w dniach 7-8 listopada oraz 28-29 listopada. Zaś na zakończenie roku, w dniach 11-13 grudnia, odbędą się zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży ZO DiM – i również będą to skoki przez przeszkody.

Skoki to wciąż najbardziej popularna dyscyplina jeździecka w Polsce, zaś flagowy cykl JumpOFF Hipodrom to od lat najpopularniejsze zawody skokowe. Pula nagród do podziału w finale wynosi 40 tys. zł, a rywalizacja o czołowe miejsca w rankingu jest naprawdę duża. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemii udało się zorganizować zarówno odwołany wiosną finał poprzedniej edycji, jak również że wystartowała edycja tegoroczna.

Ze względu na obostrzenia dla strefy czerwonej, w której obecnie znajduje się Sopot, zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale ich przebieg można śledzić online. Zapraszamy do zajrzenia na stronę Hipodromu lub na profil @SopotHipodrom na Facebooku.

Wyniki na żywo można zaś śledzić na stronie Zawody Konne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...