„Sopockie Perły” po raz drugi

Widok na Sopot z góry z nałożonym na zdjęcie napisem Sopockie perły
Fot. materiały promocyjne

Rok 2020 jest wyjątkowo trudny dla branży turystycznej. Sopocka Organizacja Turystyczna oraz Sopot nie zwalniają tempa i również w tym roku wspierają lokalnych przedsiębiorców organizując drugą edycję konkursu dla branży turystycznej pt. „Sopockie Perły”. Do wygrania  5 tys. zł.

„Sopockie Perły” to konkurs skierowany do przedsiębiorców prowadzących działalność w Sopocie, w szeroko rozumianej branży turystycznej. Główny cel to wyróżnienie i nagrodzenie firm, które podejmują najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy, wpływając tym samym na kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta w oczach turystów. Aplikacje można zgłaszać w jednej z pięciu kategorii konkursowych. Udział w konkursie to szansa na wygranie 5 tys. zł na realizację wybranego działania promocyjnego zwycięzcy.

– Liczymy, że  nagroda w postaci budżetu reklamowego dla laureatów choć częściowo pomoże w trudnej sytuacji, w której aktualnie znalazła się branża turystyczna – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes SOT. – Chcemy wyróżnić i nagrodzić codzienną, ciężką pracę przedsiębiorców z branży, których interesy bardzo ucierpiały w wyniku pandemii. Jesteśmy dumni z tego, że pierwsza edycja konkursu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania. Wskazuje to na zaangażowanie branży, która buduje markę miasta. Liczę, że w drugiej edycji będzie jeszcze więcej zgłoszeń – dodaje prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: prezydent Sopotu, przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych, wyłoni 5 zwycięzców, po jedynym w każdej kategorii:

  • Pro eko – za działania nastawione na ochronę środowiska;
  • Wydarzenie – za najlepsze sopockie wydarzenie sezonu;
  • Kulinaria – za najciekawszą, najbardziej regionalną ofertę kulinarną;
  • Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w 2020 r.;
  • Pobyt – za najciekawszą, najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie.

Więcej informacje i zgłoszenia na portalu turystycznym miasta visit.sopot.pl. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 3 grudnia.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...