Aplikuj na rezydencje AiR Goyki 3!

Plakat informujący o naborze na rezydencje artystyczne. Tło kremowe, stylizowane napisy czarno czerwone napisy open call.
open-call_fb-i-strona-002.jpg

Sopocki Art Inkubator zaprasza na rezydencje artystyczne twórców literatury i sztuk wizualnych. Rezydencje będą realizowane w 2021 roku, zgłoszenia można nadsyłać do 12 listopada br.

Rezydencje odbywające się w ramach AiR Goyki 3 są adresowane do szerokiej grupy artystów. Do dialogu zapraszani są polscy i zagraniczni twórcy z dziedziny sztuk wizualnych, literatury, sztuk performatywnych, muzyki, a także osoby zajmujące się popularyzacją nauki. Zaproszeni artyści mogą liczyć na wsparcie swoich działań w przestrzeni Art Inkubatora. Otrzymają m.in. zakwaterowanie i opiekę kuratorską

W ramach dwóch pierwszych edycji AiR Goyki 3 w 2021 roku, do udziału w rezydencji artystycznej zaproszeni zostali twórcy literatury i sztuk wizualnych.

– Zależy nam na dialogowaniu z artystami i przyciąganiu twórców do Sopotu, zapewniając im miejsce do eksperymentowania, szukania i tworzenia. Mamy nadzieję, że dzięki udostępnionej przestrzeni, opiece kuratorskiej oraz możliwości realizowania własnych koncepcji, powstaną nietunzinkowe projekty, których efekty będziemy mogli podziwiać w przyszłym roku – zapowiada Agnieszka Rek-Gornowicz, zastępczyni dyrektor Goyki 3 Art Inkubator

Rezydencje AiR Goyki 3 koncentrują się wokół procesu twórczego i dialog z artystami. Ważna jest krytyczna refleksja nad współczesnym światem i społeczeństwem. Rezultat końcowy nie jest określony, a tematy nie są
z góry narzucane. W ramach rezydencji wspierane są działania przemyślane, projekty skupione na researchu, które biorą pod uwagę miejsce swojej realizacji, tj. Sopot oraz przestrzeń Art Inkubatora oraz takie, które zakładają budowanie relacji z ludźmi i otoczeniem. Zapraszanie na rezydencje twórców z pogranicza różnych dziedzin daje możliwość sieciowania środowisk, współpracy i rezultatów w postaci multidyscyplinarnych projektów.

Artysta może wybrać jedną z dwóch opcji rezydencji. Pierwsza to pobyt w terminie 6 kwietnia-6 czerwca 2021 r. z możliwością zakwaterowania w Sopocie na czas rezydencji, studiem do pracy w tymczasowej siedzibie Goyki 3, opieką kuratorską w trakcie rezydencji oraz sieciowaniem z lokalną sceną artystyczną. Drugi wariant to rezydencja w terminie 6 września-6 listopada 2021 r. zakładająca stypendium w wysokości 8000 zł brutto, studio do pracy w willi Goyki 3, opiekę kuratorską w trakcie rezydencji oraz sieciowanie z lokalną sceną artystyczną. W ramach procesu open call zostanie wyłonionych dwóch rezydentów na sezon pierwszy i dwóch na sezon drugi. 

 

Zgłoszenia powinny zawierać:

  1. Formularz zgłoszeniowy na AiR Goyki 3 – do pobrania na stronie Goyki 3 Art Inkubator.
  2. Prezentację projektu, który będzie realizowany w trakcie rezydencji artystycznej w Sopocie – opis o objętości do 500 wyrazów, nie więcej niż 1 strona A4.
  3. Portfolio wraz z artist statement zawierające do 6 zrealizowanych projektów wraz z opisem technicznym – maksymalna wielkość pliku 2MB, obowiązkowy format PDF.
  4. CV z najważniejszymi projektami oraz nagrodami.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.11.2020, 12.00 CET

Pełny regulamin jest dostępny na stronie Goyki 3 Art Inkubator.

Kontaktair@goyki3.pl

Czas trwania rezydencji to dwa miesiące. W tym czasie rezydenci zobowiązani są do pobytu i realizowania działalności artystycznej w Sopocie. Osoby, którym zostanie przyznana rezydencja będą zobowiązane do zorganizowania minimum jednego spotkania otwartego dla publiczności, nawiązującego do ich twórczości artystycznej. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...