Jesień online w Art Inkubatorze

Zielony plakat z napisem Nauka w Art Inkubatorze.
Fot. materiały Art Inkubatora

Nie zważając na trudności jakie stawia przed instytucjami kultury rozwijająca się epidemia, Art Inkubator przygotował na nadchodzącą jesień wiele interesujących projektów. Wszystkie będzie można śledzić w sieci.

Matematyczny Wszechświat

Po wakacjach Goyki 3 Art Inkubator wraca do rozmów na styku nauki i kultury w cyklu „Matematyczny wszechświat”. Wszystkie spotkania poprowadzi dr Michał Eckstein.

21 października  „Poetyka Wszechświata”, spotkanie z prof. Pawłem Horodeckim. Premiera na profilu FB, godz. 17.00.

28 października  „Geometria i próby ostatecznego wyjaśnienia Wszechświata”, wykład i spotkanie z dr hab. Sebastianem Szybką. Premiera na kanale YT, godz. 17.00

2 grudnia – „Umysł matematyczny”, wykład i spotkanie z dr. hab. Mateuszem Hoholem. Premiera na kanale YT, godz. 17.00.


Ocean Opowieści

27 października  Kolejne czytanie w cyklu „Ocean opowieści” poświęcone będzie twórczości Barbary Sadurskiej, która za swój debiutancki zbiór opowiadań „Mapa” zdobyła m.in. Nagrodę Literacką im. W. Gombrowicza. Tytułowe opowiadanie zinterpretuje wybitny aktor filmowy i teatralny, Mirosław Baka. Premiera na kanale YT o godz. 18.30

Jesienny Literacki Sopot

Debiutancka książka o stracie tego, co najcenniejsze. Niepublikowane wcześniej wywiady z najwybitniejszymi autorami ostatnich lat. Biografia człowieka, przy którym „żyć się chciało”. Justyna Wicenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach. Zapraszamy na rozmowy o literaturze online.

22 października – Justyna Wicenty „Kołysanka z huraganem". Premiera na kanale YT o godz. 17.30.

Cykl rozpocznie się spotkaniem z debiutującą autorką Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny”. Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi Joanna Gierak-Onoszko.

3 listopada – Michał Nogaś, „Z niejednej półki”. Premiera na kanale YT o godz. 17.30. 

Kolejnym bohaterem jesiennego cyklu spotkań będzie Michał Nogaś, który od wielu lat, nie tylko na sopockiej plaży, rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią, zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” (wyd. Agora) to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z śledztwa tropem Alice Munro, która po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Czy na pewno? W książce znajdują się również niepublikowane dotąd rozmowy z Olgą Tokarczuk i Dorotą Masłowską, spisane opowieści Mariusza Szczygła, czy rozmowa z autorką bestselleru „Opowieści podręcznej” - Margaret Atwood. Rozmowę z Michałem Nogasiem poprowadzi Magdalena Grzebałkowska.

10 listopada – Wojciech Bonowicz, „Tischner. Biografia”. Premiera na kanale YT o godz. 17.30.

W wywiadzie z Wojciechem Bonowiczem będzie można posłuchać o kulisach tworzenia biografii ks. Tischnera („Tischner. Biografia”, wyd. Znak.). To nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Rozmowę z autorem poprowadzi Dorota Karaś.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...