Nauka w systemie hybrydowym w sopockich podstawówkach. Jest zgoda sanepidu

Tablica na budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie wydała zgodę na nauczanie hybrydowe w samorządowych szkołach podstawowych. W uzgodnieniu z miastem, z wnioskami o taki system w piątek, 16 października, wystąpili do sanepidu dyrektorzy placówek. Nauczanie hybrydowe rozpocznie się od środy, 21 października.

Do sopockich szkół podstawowych uczęszcza 1606 uczniów. Z tego 1004, z klas IV-VIII, objętych zostanie nauczaniem zdalnym. Pozostali, z klas I-III, będą nadal mieć zajęcia stacjonarne w szkołach. Wyjątkiem są szkoły specjalne, gdzie ze względu na dobro dzieci pozostaje nauczanie stacjonarne.

Szkoły w Sopocie od początku roku szkolnego są przygotowane do przejścia w tryb hybrydowy czy zdalny. Zgodnie z decyzją sanepidu system hybrydowy ruszy 21 października. Wniosek został złożony na 2 tygodnie.

Przypominamy, że we wszystkich szkołach ponadpodstawowych i wyższych w Sopocie, zgodnie z przepisami dotyczącymi stref czerwonych, od dziś, czyli 19 października, nauka odbywa się w systemie zdalnym.

– Bardzo się cieszę, że sanepid pozytywnie odpowiedział na wnioski sopockich szkół, bo z dnia na dzień sytuacja robi się coraz trudniejsza i uważamy, że trzeba zrobić wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Szkoły to miejsca, gdzie spotyka się bardzo wiele osób, często korzystających z komunikacji miejskiej, która teraz też jest ograniczona. A z godziny na godzinę wzrasta w Sopocie liczna nauczycieli i uczniów objętych kwarantanną, co bardzo utrudnia pracę szkół. W związku z tym, że nie ma obecnie systemu zasiłków dla opiekunów dzieci młodszych, tak jak to było wiosną, działanie klas I-III, przedszkoli i żłobka pozostawiamy bez zmian, stacjonarnie – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Dziś także do wszystkich związków sportowych wysłane zostaną pisma z apelem, by w tak trudnej sytuacji epidemicznej w kraju, zawiesić zaplanowane rozgrywki. Każde przemieszczanie się dzieci i młodzieży stwarza dodatkowe ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...