Salon Młodopolski o wolności mediów w Polsce – dołącz online

Kamery telewizyjne ustawione na holu
Fot. Pixabay

Media w Polsce – Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność́ prasy i innych środków społecznego przekazu (art. 14. Konstytucji RP) to temat 69. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. Na spotkanie online zapraszają Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Gośćmi będą Jakub Bierzyński oraz Bogusław Chrabota, a potkanie poprowadzi Maciej Grzywaczewski.

Ze względu na sytuację pandemii w wydarzeniu można uczestniczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu i wziąć udział w dyskusji korzystając z Facebooka. Początek transmisji w poniedziałek 26 października 2020 r. o godz. 18.00.

W drugiej części dyskusji organizatorzy zapraszają do zadawania pytań na profilu Facebook Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego.

Transmisja na portalu Gdansk.pl

oraz na profilach Facebook:

  • Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego
  • Miasta Sopotu
  • Gdansk.pl

 ***

Jakub Bierzyński – socjolog, przedsiębiorca, inwestor, publicysta, komentator rynku mediów i aktualnych kwestii społecznych. Ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Socjologii. Pracował jako asystent nauczając statystyki, metodologii badań społecznych, analiz komputerowych i metod badań rynkowych (1990-1992). Stypendysta Fullbrighta na University of California Berkeley.

Prezes domu mediowego OMD, jeden z założycieli SMG/KRC Poland (dziś Kantar Millward Brown), największej w Polsce agencji badań rynkowych.

Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia rynku reklamy, m.in. Lidera 10-lecia rynku reklamy, przyznaną przez miesięcznik „Businessman”. Juror w międzynarodowych konkursach reklamowych: Goldendrum 2005 w Portoroż, Dubai Lynx 2008 i Mixx Awards Europe 2016. Laureat 5 wyróżnień i nagrody głównej Złotego Lwa w Międzynarodowym Konkursie Reklamowym w Cannes.

Prowadzi fundację pomocy dzieciom Kółko Graniaste.

Publicysta ekonomiczny i polityczny „Rzeczpospolitej”, „Polityki”, „Wprost”, Onet, WP, Na Temat, Liberte.

W latach 2015-2017 doradca strategiczny partii Nowoczesna.

Bogusław Tadeusz Chrabota – prawnik i politolog, dziennikarz telewizyjny i prasowy, a także publicysta i pisarz; w latach 80. współpracownik m.in. „Brulionu”, „Tumultu”, „Promienistych”. Publikował również w „Tygodniku Powszechnym” i „Znaku’. W latach 90. pisał do „Czasu Krakowskiego”, był też felietonistą czasopisma „Press”. Jego artykuły ukazywały się również w „Ozonie”, „Newsweeku”, „Wprost”.

Współzałożyciel Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego w 1987.

Po 1989 r. dziennikarz Krakowskiego Ośrodka TVP. Od 1992 do 1993 zastępca redaktora naczelnego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W 1993 r. dyrektor generalny Polsatu. Później szef anteny, informacji i publicystyki. Pomysłodawca wielu programów, w tym m.in. Graffiti, Plus Minus, Ring, serialu „Świat według Kiepskich”. Współtwórca m.in. programu: Na każdy temat, Idź na całość, Bar. Autor formatu programu Państwo w państwie. Od 2008 związany z Polsat News, gdzie prowadził magazyn Wydarzenia Opinie Komentarze. Komentator Tok FM, Radiowej Trójki, Polskiego Radia RDC i Radia PiN. Wykładowca dziennikarstwa m.in. na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2012 r. został powołany na stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”. W 2018 wybrany na funkcję prezesa zarządu Izby Wydawców Prasy.

Autor książek: „Ferzan”, „Rzeczpospolita osobista”, „Świnia z Twarzą Stalina”, „Kroniki z twarzą Mitanni”, „Rysunki anatomiczne”, „W pośrodku nocy”, „Gitara i inne demony młodości” W czerwcu 2020 został dziennikarzem stacji Polsat News jako jeden z prowadzących programy Państwo to My oraz Prezydenci i premierzy.

Maciej Grzywaczewski – studiował prawo na UG i historię filozofii w Akademii Teologii Katolickiej. Od 1977 r. działał w organizacjach opozycyjnych: Nurt Niepodległościowy, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Ruch Młodej Polski, współtwórca Wydawnictwa im. Konstytucji 3 Maja, redaktor „Bratniaka”, pisma związanego ze środowiskiem RMP.

W 1980 brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej. Wspólnie z Arkadiuszem Rybickim spisał na tablicy 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. 

Producent filmowy i telewizyjny. Od 1988 szef Agencji Filmowej PROFILM. Współzałożyciel Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Telewizyjnych. Dyrektor TVP 1 w latach 2004-2006. Od 2007 do 2016 wiceprezes ATM Grupa S.A. Obecnie udziałowiec MWM Media producenta filmów dokumentalnych NIEPODLEGŁOŚĆ i WOJNA ŚWIATÓW. 

Wiceprezes zarządów – Fundacji Centrum Solidarności i Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...