Tona dyń udekorowała Sopot

Ozdobne dynie na zieleńcu
Fot. Fotobank.PL/UMS

W Sopocie pojawiły się dekoracyjne dynie. Na rabatach można też zobaczyć niedawno posadzone chryzantemy i ozdobną kapustę. To część jesiennej dekoracji miasta.

– Chociaż czasy mamy niewesołe, to jednak jesień nie musi być smutna i ponura – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – W Sopocie, w ciągu roku, sadzimy ponad 50 tys. kwiatów, które podkreślają lekki, uzdrowiskowy charakter kurortu, a przede wszystkim komponują się z bujną zielenią, którą w Sopocie możemy cieszyć się przez cały rok – dodaje wiceprezydent Skwierawski.

Na sopockich rondach, a także na pl. Przyjaciół Sopotu i tzw. „małym Monciaku”, czyli odcinku popularnego deptaka, który znajduje się między torami a al. Niepodległości, pojawiły się dynie, które są formą jesiennej dekoracji miasta. Dynie są ozdobami, choć wybrany gatunek jest jadalny. Miasto udekorowane zostało toną dyń. Można je zobaczyć w następujących miejscach:

  • rondo ul. Armii Krajowej / 23 Marca
  • rondo im. Czesława Niemena
  • rondo im. Macieja Płażyńskiego
  • rondo ul. Kościuszki / Chopina
  • przy granicy z Gdańskiem, skrzyżowanie Niepodległości/Czyżewskiego/Droga Zielona
  • przed wejściem do Urzędu Miasta Sopotu
  • fontanna na placu Przyjaciół Sopotu
  • przy złotych ławkach na krótkim odcinku Bohaterów Monte Cassino.

Pojawią się jeszcze (prawdopodobnie już dzisiaj) w okolicy pętli trolejbusowej przy al. Niepodległości (Sopot Wyścigi).

Ponadto w mieście, m.in. wokół pomnika Martyrologii Mieszkańców Sopotu, posadzone zostały typowo jesienne, fioletowe (w dwóch odcieniach) chryzantemy (ok. 200 szt.), a także fioletowa, ozdobna kapusta (ok. 100 szt.). Jesienne dekoracje przygotował Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...