Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 29 października do 3 listopada 2020 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa remont chodnika w ciągu ul. Książąt Pomorskich (po stronie numerów nieparzystych) na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Sobieskiego. W związku z pracami wprowadzono lewostronne zwężenie jezdni.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego. Wprowadzono następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • możliwość skrętu w prawo z al. Niepodległości w ul. Malczewskiego z kierunku Gdyni,
  • możliwość skrętu w prawo z ul. Malczewskiego w al. Niepodległości (w kierunku Gdańska),
  • zamknięta jezdnia w kierunku Gdyni, a ruch skierowany jest na przeciwną stronę (w kierunku Gdańska), gdzie odbywa się po jednym pasie w każdym z kierunków,
  • zamknięcie łącznicy wyjazdowej z ul. Wejherowskiej (na kierunku do Gdyni) na al. Niepodległości,
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na łącznice zjazdową z al. Niepodległości w kierunku ul. Wejherowskiej, 
  • możliwość skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. Malczewskiego w kierunku Gdyni od 30 lub 31 października.

Kontynuowany będzie remont jezdni i chodników ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Długosza do ul. Kochanowskiego. Na czas prac wprowadzono zamknięcie jezdni na tym odcinku ul. Słowackiego. Dojazd do ul. Słowackiego od ul. Reja.

W związku z dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Malczewskiego oraz ulicach przyległych.

Od 31 października (ok. godz. 9.00) do 1 listopada (godziny wieczorne) obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu na odcinku ul. Malczewskiego pomiędzy al. Niepodległości a ul. Kolberga. Na ulicach przyległych wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu:

  • ul. Księżycowa – jeden kierunek od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,
  • ul. Okrężna – jeden kierunek w stronę ul. 23 Marca,
  • ul. Słoneczna – jeden kierunek w stronę ul. Okrężnej.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...