Nowy „Topos” w sprzedaży

Na starym zdjęcie stoją dwie kobiety i trzech mężczyzn (dwóch to księżą). Jedna z kobiet trzyma na rękach noworodka
Fot. materiały prasowe

Czwarty w tym roku numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” (173) o zwiększonej objętości i aż z trzema tomami wierszy jest już w sprzedaży.

Numer traktuje o twórczości pisarzy czeskich, a bohaterami są: Štĕpánek, Doležal, Mazal, Kroutvor, Hrabal, Deml i Zahradníčkova. W tej części ukazały się teksty m.in. Wojciecha Kassa, Waldemara Żyszkiewicza, Janusza Nowaka czy Tomasza Pyzika.

W dziale poezji znajduje się twórczość Józefa Kurylaka, ks. Jerzego Szymika, ks. Jana Sochonia, Janusza Kotańskiego, Teresy Tomsi, Krzysztofa Bielenia, Rafała Brasse, Karola Samsela czy Marka Kazimierza Siwca.

Na łamach Toposu opublikowana również powroty w „domowe progi”, opracowane przez Krzysztofa Burka i po raz pierwszy podane do druku fragmenty dzienników wybitnego krytyka literackiego Tomasza Burka.

W numerze m.in. relacja z gali wręczenia Nagrody Orfeusz im. K. I. Gałczyńskiego oraz laudacje Antoniego Libery, Bronisława Maja, Jarosława Ławskiego, Anny Legeżyńskiej i Marka Zagańczyka.

Do numeru zostały dołączone aż trzy tomy poezji Biblioteki „Toposu”:

  • „Choć nasze łodzie przeciekają… notatki lipnickie” Krzysztofa Budziakowskiego
  • „Ptaki, ptaszki” Mirosława Dzienia,
  • „Żywioły” Macieja Mazurka.

Dwumiesięcznik literacki „Topos” dostępny jest u wydawcy – Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich oraz w sieci salonów EMPiK.

Zamówienia można kierować na adres: prenumerata@tps-dworek.pl
Cena: 19 zł

Więcej informacji:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...