„Czy można podróżować w czasie?". Spotkanie online

Plakat promujący cykl wykładów
Fot. materiały promocyjne Art Inkubatora

Goyki3 Art Inkubator zaprasza w kolejną fascynującą podróż w głąb matematycznego wszechświata. Przewodnikami w tym cyklu spotkań są naukowcy z polskich uczelni, którzy pomagają tropić fascynujące związki nauk ścisłych z filozofią, historią i sztuką. Tym razem online można wziąć udział w spotkaniu-wykładzie pt. „Czy można podróżować w czasie?".

W środę, 4 listopada o godz. 17:00 warto zarezerwować trochę czasu po południu i wziąć udział w spotkaniu z dr hab. Sebastianem Szybką z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Obserwatorium Astronomiczne UJ). Spotkanie online pod tytułem „Czy można podróżować w czasie?", poprowadzi dr Michał Eckstein. 

- Literatura science-fiction często wykorzystuje motyw podróży w czasie. Wehikuł czasu byłby wspaniałym wynalazkiem, lecz czy budowa takiego urządzenia nie stoi w sprzeczności z prawami przyrody? Podczas wykładu omówię to zagadnienie z punktu widzenia nauki. Proszę się jednak nie obawiać nudy. Fizyka podróży w czasie jest naprawdę niezwykła - zapowiada dr Sebastian Szybka.

Rozmowy będzie można posłuchać łącząc się z pomocą aplikacji Zoom.

Dr hab. Sebastian Szybka,fizyk relatywista, kosmolog. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Zakładzie Astrofizyki Relatywistycznej i Kosmologii (Obserwatorium Astronomiczne). Jego zainteresowania naukowe dotyczą matematycznych aspektów teorii grawitacji Einsteina, a w szczególności czarnych dziur, niejednorodnych modeli kosmologicznych oraz fal grawitacyjnych.

Dr Michał Eckstein, fizyk i matematyk z Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej UG, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i bliski współpracownik ks. prof. Michała Hellera.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...