„Wkręć się w Sopot". Podsumowanie rowerowej rywalizacji

Rowerzysta w koszuli i czarnych spodniach jedzie ścieżką rowerową. Widać go z tyłu.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Trzecia edycja gry rowerowej „Wkręć się w Sopot” zakończona. Pracownicy sopockich firm rywalizowali zbierając punkty za dojazdy rowerem do pracy. Najlepsi odbiorą nagrody.

W tym roku w rywalizacji rowerowej „Wkręć się w Sopot" wzięło udział 571 osób z 22 firm. Kręcić mogła każda osoba zatrudniona na terenie Sopotu. W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji wykonano ponad 21 tys. przejazdów na łącznym dystansie 192 tys. km.

– To tak, jakby 269 razy pokonać drogę miedzy Sopotem a Zakopanem – wyjaśnia Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Budujące jest to, że mimo szalejącej pandemii, gdy wiele osób pracuje zdalnie, udało się osiągnąć frekwencję zbliżoną do zeszłorocznej. Pokazuje to, że gra doskonale przyjęła się wśród lokalnych firm i pracowników. Rywalizacja pozwoliła na zaoszczędzenie około 15 ton paliwa, które byłoby spalone, gdyby uczestnicy dojeżdżali do pracy samochodami –  dodał wiceprezydent Sopotu. 

Najwięcej punktów „wykręcili” rowerzyści Ergo Hestia, na drugim miejscu hotel Sheraton, na trzecim sopocki MOPS. Miejsca czwarte i piąte należą do firmy NDI oraz Urzędu Miasta.

Zaangażowanie uczestników było duże. 77 procent zarejestrowanych osób aktywnie kręciło kilometry. Ci, którym udało się zebrać dostateczną liczbę punktów, mogą do końca tygodnia wymieniać je na nagrody ze sklepu dedykowanego w aplikacji. Nagrody będzie można odebrać do końca roku. 

Statystyki:

  • 571 uczestników (mężczyźni i kobiety, mniej więcej po połowie)
  • Najbardziej aktywny dzień: 22 września (wtorek): 4 709 km i 587 przejazdów
  • Przejazdy do i z pracy stanowiły 41,8% wszystkich przejazdów
  • Średnia liczba przejazdów na użytkownika to 38
  • Średnia liczba pokonanych kilometrów na użytkownika to 332,9 km
  • Aktywni uczestnicy zabawy stanowili 77% wszystkich osób, które dołączyły do konkursu.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...