Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat online

Chór ubrany na fioletowo, z tyłu piękny złocony ołtarz.
KammerChor Manila z Filipin. Fot. Bob Geilings Photography

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat Sopot 2020 odbędzie się w formule online. Organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie do sieci z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Festiwal będzie można śledzić na fanpage'u i kanale You Tube Mundus Cantat.

Spotkanie multinarodowej społeczności Mundus Cantat w Sopocie nie będzie w tym roku możliwe. Organizatorzy festiwalu wychodząc z założenia, że chóry cały czas pracują nad nowym repertuarem i doskonalą swoje możliwości wokalne, postanowili dać im możliwość podzielenia się efektami tej pracy ze światem. W związku z tym festiwal śledzić będzie można w sieci. 

Tegoroczna 16. edycja Mundus Cantat Sopot 2020 odbędzie się online. w dniach 23-28 listopada 2020 roku. Konkurencja festiwalowa odbędzie się zgodnie ze specjalnie stworzonym regulaminem, który pozwala aby chóry dokonały nagrań wirtualnie uwzględniając obowiązujące na całym świecie obostrzenia epidemiologiczne. Do konkursu przystąpi 10 chórów z krajów takich jak Tajlandia, Brazylia, Chiny, Indonezja, Litwa, Białoruś, Hiszpania oraz Polska. Ponadto zespoły ze świata zostały zaproszone do wzięcia udziału w Koncertach Wolności. Pierwszy z nich poświęcony będzie Białorusi. Koncert ten będzie symbolem naszego wsparcia dla Białorusinów w walce o demokrację i wolność. Drugi z koncertów będzie dedykowany Wenezueli, gdzie zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją. Koncerty będą transmitowane na żywo na fanpage'u Mundus Cantat.

Zaproszenie do wzięcia udziału w koncertach przyjęły chóry z: Filipin –  The University of Santo Tomas Singers oraz Kammerchor Manila, Kolumbii – Camerata Vocal de Medellin, Stanów Zjednoczonych – San Diego Chorus and San Diego Women's Chorus, Izraela – Ensemble „Yladot Gdolot", Ekwadoru – Cantahuarmi  z Uniwersytetu Guayaquil, Meksyku – Staccato Coro oraz Chór Festiwalowy SSW Mundus Cantat z Sopotu, gospodarz festiwalu.

Program 16. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat:                                                                                                                   

23 listopada 2020, poniedziałek                 
11:00 Prezentacje konkursowe na kanale YouTube Mundus Cantat Sopot oraz na fanpage'u FB festiwalu 
17:00 Warsztaty wokalne, prowadząca Jennifer Tham, Singapur online na Fanpage'u FB festiwalu
                                                                                                      
25 listopada 2020, środa
19:00 Koncert Wolności będący symbolem wsparcia dla Białorusinów w walce o demokrację i wolność. Poprowadzą: Ksenia Sawczenko i Magdalena Łaszcz - online na Fanpage'u FB.

26 listopada 2020, czwartek
19:00 Warsztaty wokalne, prowadzący: prof. Marcin Wawruk, online na fanpage'u FB
 
27 listopada 2020, piątek
19:00 Koncert Wolności będący symbolem wsparcia dla Wenezueli w walce o demokrację i wolność  Poprowadzą: Alejandro Level i Gosia Stankowska, online na fanpage'u FB festiwalu
 
27 listopada 2020, sobota 
17:00 Koncert Finałowy z ogłoszeniem wyników, online na fanpage'u FB festiwalu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...