Wsparcie dla przedsiębiorców z Agencji Rozwoju Przemysłu

Banknoty pięćdziesięcio- i stuzłotowe ułożone w dwa wachlarze
Fot. Pixabay

Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze wsparcia, które w ramach działań przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej oferuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. W najbliższym czasie organizuje także dwa webinaria, poświęcone Polityce Nowej Szansy i Wsparciu Firm.

Na przeciwdziałanie skutkom epidemii spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ARP S.A. otrzymała 1,7 mld zł. Środki te przeznaczone są na wsparcie oferowane przedsiębiorcom przez ARP S.A. wspólnie z ARP Leasing Sp. z o.o. Są to:

  • pożyczka obrotowa na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym z karencją w spłacie rat kapitałowych do 15 miesięcy,
  • pożyczka obrotowa na finansowanie wynagrodzeń w celu utrzymania zatrudnienia i kontynuacji działalności przedsiębiorcy,
  • refinansowanie leasingu operacyjnego pojazdów pow. 3,5 t (także naczep) z karencją w spłacie rat leasingowych do 12 miesięcy i wydłużeniem ponadnormatywnego okresu spłaty o rok,
  • leasing maszyn i urządzeń dla klientów z sektora MŚP poszkodowanych na skutek pandemii COVID-19 pod nazwą #Maszyneria.

Informacje na temat tarczy zamieszczone są na stronie internetowej ARP - tarcza

Dodatkowo 20 listopada odbędzie się webinarium poświęcone Polityce Nowej Szansy. Webinarium dotyczyłoby  przekrojowego omówienia dostępności pomocy ratowania i restrukturyzacji. Link z zaproszeniem udostępniony będzie na początku tygodnia.

26 listopada odbędzie się webinarium przy współpracy BGK, ARP i Polskiej Strefy Inwestycyjnej na temat Wsparcie Dla Firm – link z zaproszeniem udostępniony będzie w przyszłym tygodniu.  

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...