Zbadają klimat. Tym razem rowerowy

dłonie trzymające smartfona, w tle kobieta trzymająca tablet. Ma dżinsy i niebieską bluzkę w kwiaty. Nie widać głowy.
Fot. materiały prasowe

Sopot bierze udział w Badaniu Klimatu Rowerowego 2020. Badania są próbą zebrania opinii na temat warunków korzystania z roweru w Polsce. Informacji dostarczą najbardziej zainteresowani, czyli rowerzyści.

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego 2020 to próba zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Narzędziem badawczym jest ankieta, którą mogą wypełnić wszyscy zainteresowani mieszkańcy - użytkownicy rowerów. W ten sposób można przedstawić swoje opinie na temat warunków do korzystania z rowerów we własnym mieście czy miejscowości. Zebrane z pomocą ankiet informacje trafią do osób decyzyjnych kształtujących politykę rowerową i zarządców ruchu. Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach. Dzięki temu można będzie efektywnie wpływać na poprawę warunków jazdy rowerem i jakość przestrzeni publicznych. Do udziału w badaniu zgłosiły się 82 samorządy z całej Polski. W ciągu tygodnia organizatorom udało się zebrać niemal 4,5 tys. ankiet

Jak wziąć udział w badaniu?

Ankieta online znajduje się na stronie rowerowy klimat. Po naciśnięciu przycisku weź udział - wypełnij ankietę następuje przeniesienie do formularza ankiety. Ankietę wypełnia się, odpowiadając na każde pytanie w skali od 1 do 5, gdzie 1 to najlepiej, a 5 najgorzej. Ocenie podlegają nie tylko działania miasta i jakość infrastruktury, ale także zachowanie innych użytkowników ruchu, relacje między rowerzystami i pieszymi, atrakcyjność miejsca i ogólne wrażenia dotyczące komunikacji rowerowej. 

Badania Klimatu Rowerowego są realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi z Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Partnerem akcji na Pomorzu jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...