Motocykle dla sopockiej policji

Dwaj policjanci jadą na motocyklach, za nimi stoi policyjne auto
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopoccy policjanci dostali dwa nowe motocykle. W Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie kluczyki do jednośladów na ręce komendanta Policji, inspektora Marka Stanulewicza, przekazał wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski.

– Dla każdego miasta turystycznego bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Dlatego od wielu lat wspieramy finansowo sopockie służby: policję, straż pożarną czy WOPR – powiedział Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Dzięki temu wsparciu i doskonałej współpracy służb, Sopot jest miastem, w którym wszyscy czujemy się bezpiecznie. Spadek przestępczości widać także w statystykach – dodał wiceprezydent Skwierawski.

W czerwcu tego roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy prezydentem miasta i Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, w sprawie dofinasowania motocykli dla Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. Kwota dofinasowania to 69 500 zł co, biorąc pod uwagę cenę pojazdów z wyposażeniem, stanowi 50 proc. dofinansowania motocykli. Środki finansowe przekazano na Fundusz Wsparcia Policji. Kupione maszyny to BMW F900 XR.

Motocykle będą służyć przede wszystkim funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego do patrolowania Sopotu latem. Umożliwią sprawne dotarcie na miejsce i udzielenie szybkiej pomocy bądź podjęcie interwencji w czasie, gdy ulice miasta są najbardziej zatłoczone.

Ze środków miejskich realizowane są w Sopocie m.in. także dodatkowe patrole. Odbywają się wspólnie ze Strażą Miejską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...