Zmiany w komunikacji miejskiej. Zawieszony autobus szkolny

Tabliczki informacyjne na przystanku autobusowym
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 9 listopada wszyscy uczniowie – zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, uczą się w systemie zdalnym. Spowodowało to m.in. zmniejszenie liczby pasażerów komunikacji miejskiej w Sopocie. W związku z ogromnym spadkiem liczby osób korzystających z autobusów miejskich, zdecydowano o zawieszeniu autobusu linii szkolnej 244 od 19 listopada do odwołania.

– Od początku ubiegłego tygodnia monitorowaliśmy obłożenie linii – zaznacza wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. – Z autobusów dowożących uczniów z osiedla Przylesie do szkoły podstawowej na Brodwinie, z chwilą zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach, dzieci nie korzystały. Autobus czasami przewoził jedną lub dwie osoby. Dorośli, korzystający na pewnych odcinkach z tej linii, mają możliwość przejazdu wzdłuż ul. 23 Marca i ul. Armii Krajowej liniami alternatywnymi, czyli 117 i 143, zaś od al. Niepodległości czy ul. Wejherowskiej w kierunku osiedla Brodwino mogą dojechać autobusami linii 185 czy też 187 – dodaje wiceprezydent Marcin Skwierawski.

Autobus 244 to linia szkolna dedykowana uczniom z Przylesia uczącym się w SP nr 9. Autobus kursuje wyłącznie w dni nauki szkolnej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...