Młodzieżowa Rada Miasta: młodzi radni wybrali prezydium i złożyli ślubowanie

Budynek Urzędu Miasta w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

16 młodych radnych z podstawowych i średnich sopockich szkół spotkało się 19 listopada na pierwszej sesji. Ze względu na pandemię posiedzenie odbyło się online.

– Serdecznie gratuluję wyboru do Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu, cieszę się że młodzi ludzie będą mieli swoich przedstawicieli w mieście – mówiła podczas sesji Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Bardzo liczymy na Wasze pomysły, na nowe spojrzenie dotyczące spraw wam najbliższych. W tym roku na projekty zgłaszane przez młodych radnych przeznaczyliśmy w budżecie miasta 50 tys. zł. Od Was zależy, na co zostaną przeznaczone. Ze swej strony deklaruję gotowość do jak najszerszej współpracy, wierzę, że będzie owocna – dodała wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Podczas pierwszej sesji radni wybrali Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu. Przewodniczącym został Konrad Wysocki z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie, wiceprzewodniczącymi: Martyna Kozdra z II Liceum ogólnokształcącego oraz Zofia Wojtkiewicz z III Liceum Ogólnokształcącego, sekretarzem Bartłomiej Flis, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzi radni złożyli także ślubowanie.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta trwać będzie dwa lata, młodymi radnymi opiekuje się Justyna Wójcikiewicz, nauczycielka historii i WOS z III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.

– Mam nadzieje, że Wasze dołączenie, ludzi młodych, z nowymi pomysłami, ze świeżym spojrzeniem, do nas – można rzec – weteranów samorządu, wniesie nową jakość do naszej pracy – mówił do radnych Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Samorząd terytorialny ma w naszym kraju bardzo dobre notowania, bo jest odpowiedzialny za to, co najbliżej ludzi: oświatę, kulturę, służbę zdrowia, drogi czy ekologię. Współpraca nie polega na tym, że się musimy we wszystkim zgadzać. Liczę na merytoryczną, konstruktywną dyskusję na temat spraw miasta i jego mieszkańców. Działajmy wspólnie, by uczynić Sopot miejscem, w którym wszyscy młodzi będziecie chcieli zostać – dodał prezydent Karnowski.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...