Salon Młodopolski o polskiej scenie politycznej

Biało-czerwony kontur Polski
Fot. Pixabay

„Polska scena polityczna. Teraźniejszość i przyszłość" to temat 71. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. Gośćmi spotkania będą dr Anna Materska-Sosnowska, politolożka i socjolog, prof. Jarosław Flis. Transmisja online w poniedziałek, 30 listopada.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa 71. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego odbędzie się online. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Początek transmisji na facebookowym profilu Sopot w poniedziałek, 30 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie poprowadzi Roman Daszczyński. W drugiej części dyskusji będzie możliwość zadawania pytań na profilu Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego.Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Dr Anna Materska-Sosnowska, politolożka. Wykładowczyni i adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UW. Członkini zarządu Fundacji Batorego.

Prof. UJ dr hab. Jarosław Flis jest socjologiem zajmującym się komunikowaniem politycznym, a w szczególności jego społecznymi i instytucjonalnymi uwarunkowaniami. Jest autorem książek „Złudzenia wyboru" (2014) oraz „Samorządowe public relations" (2007). Ma w swoim dorobku współpracę z instytucjami publicznymi, od małych gmin do Sejmu, KPRM i Kancelarii Prezydenta RP. W latach 1993-1997 pracował jako rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa.

Roman Daszczyński  redaktor naczelny oficjalnego portalu Miasta Gdańska (od 2015 r.). Absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Dziennikarzem został na początku lat 90. Pracował kolejno: w „Gazecie Gdańskiej”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Gazecie Wyborczej”; publikował także m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Trzykrotny laureat nagrody Grand Press w latach 2004, 2005 i 2008 (w sumie był sześciokrotnie nominowany do tej nagrody). W 2005 i 2008 r. otrzymał nominacje do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...