Remonty i przebudowy dróg

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 25 listopada do 1 grudnia 2020 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego. W związku z pracami wprowadzono następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • zwężenie jezdni al. Niepodległości w kierunku Gdyni do jednego pasa ruchu na odcinku od ul. Pokorniewskiego do wiaduktu,
  • zwężenie jezdni al. Niepodległości w kierunku Gdańska do jednego pasa ruchu na odcinku od wiaduktu do nr 876,
  • zamknięcie łącznicy wyjazdowej z ul. Wejherowskiej (na kierunku do Gdyni) na al. Niepodległości,
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na łącznicę zjazdową z al. Niepodległości w kierunku ul. Wejherowskiej.

Od poniedziałku, 30 listopada ul. Wejherowska na odcinku od zjazdu z al. Niepodległości (z kierunku na Gdynię) do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego zostanie wyłączona z ruchu. Objazd do osiedla Brodwino będzie możliwy ul. Malczewskiego.

Trwa remont chodnika na odcinku ul. Armii Krajowej od ul. Andersa do ul. Wybickiego. Z związku z pracami wprowadzono prawostronne zwężenie jezdni oraz odcinkowe zamknięcie chodnika.

Kontynuowany będzie remont chodnika (po stronie numerów nieparzystych) na odcinku ul. Haffnera od ul. Budzysza do ul. Goyki. Na czas prac możliwe wprowadzenie prawostronnego zwężenia jezdni.

Planowane są wymiany włazów studni kanalizacji deszczowej:

  • al. Niepodległości na wysokości ul. Kochanowskiego – zajęcie prawego pasa w stronę Gdańska,
  • al. Niepodległości na wysokości ul. Armii Krajowej – zajęcie prawego pasa w stronę Gdańska,
  • ul. Podjazd na wysokości nr 9 – połówkowe zwężenie jezdni oraz ręczne sterowanie ruchem.

Planowane remonty fragmentów jezdni na:

  • ul. Polnej na wysokości posesji nr 42 (kierunek ul. Racławicka); na czas naprawy wprowadzone zostanie połówkowe zwężenie jezdni,
  • ul. Podjazd na wysokości posesji nr 5 kierunek al. Niepodległości; na czas naprawy wprowadzona zostanie sygnalizacja wahadłowa,
  • al. Niepodległości na wysokości posesji nr 724 (zajęty prawy pas w kierunku Gdańska).

Ze względu na remont, od godzin porannych w piątek, 27 listopada (piątek) tunel pod al. Niepodległości w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino będzie zamknięty.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...