Sopocianie sopocianom – podaruj uśmiech na święta  

Grafika przedstawiająca świąteczne prezenty i ozdoby
Fot. materiały UMS

Święta w tym roku będą zupełnie inne, bez możliwości wyjazdu do najbliższych, bez większych spotkań w gronie rodzinnym. Wiele osób spędzi je więc niestety samotnie. By umilić im ten ważny czas, zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej akcji „Sopocianie sopocianom na święta”.

Zasady są bardzo proste. Chodzi o to, by osobom samotnym przekazać drobny upominek, by poczuły, że ktoś o nich ciepło myśli. Może to być drobiazg kupiony, bądź wykonany własnoręcznie – np. kartka świąteczna, stroik czy też upieczone samodzielnie pierniczki. Liczy się gest.

Prezenty można do 18 grudnia przynosić do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Następnie wolontariusze dostarczą je wszystkim tym, którzy samotnie będą spędzać święta, żeby choć trochę uczynić ten czas bardziej radosnym.

– Teraz ogromnie potrzebne jest nam poczucie, że jesteśmy wspólnotą, że nie zapominamy o samotnych sopociankach i sopocianach, o osobach w Domu Pomocy Społecznej czy Hospicjum  – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Dlatego gorąco zachęcam mieszkańców do tworzenia niepowtarzalnych podarunków, na pewno będą bardzo wiele znaczyły dla osób, które je otrzymają. Chcemy odwiedzić i obdarować co najmniej 400 osób. Wierzę, że nasi wspaniali sopocianie nie zawiodą i dobre słowo oraz życzliwe myśli trafią do tych, którzy tego teraz najbardziej potrzebują.

Miasto kupi drobne upominki od sopockich kwiaciarni i księgarń, prezenty przekażą także sopockie instytucje kultury.

 Więcej informacji:

  • Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  • ul. Marynarzy 4
  • tel. 518 838 795
  • www: SCOP
  • biuro@scop.sopot.pl

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...