Teatr przy Stole online

Nieduży biały dworek z czerwonym dachem. Na pierwszym planie drzewa i puste, czarne leżaki.
Dworek Sierakowskich, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Fot Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Kolejny spektakl Teatru przy Stole będzie można zobaczyć w sieci. Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na „Wigilię”. Premiera w niedzielę, 20 grudnia.

W bohaterów obyczajowej sztuki pt. „Wigilia” Ewy Uszpolewicz-Figurski, dziennikarki, autorki scenariuszy teatralnych od lat mieszkającej w Chicago wcielą się aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Elżbieta Goetel-Dąbkowska, Marta Kalmus-Jankowska, Krzysztof Gordon, Piotr Łukawski oraz Jarosław Tyrański. Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon, opieka artystyczna i prelekcja poprzedzająca czytanie –  profesor Małgorzata Jarmułowicz.

„Wigilia” to opowieść o rodzinnym spotkaniu w domu na przedmieściach Chicago, gdzie przy świątecznym stole zasiądą domownicy i ich rodzice z Polski. Jak rozmowy o świecie wpłyną na świąteczną atmosferę, czy po wyjściu na jaw dawnych spraw i urazów uda się przywrócić spokój i zgodę w rodzinie - przekonajcie się Państwo sami. 

Spektakl do obejrzenia na stronie internetowej Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, oraz na profilu Fb Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. Premiera online w niedzielę, 20 grudnia 2020 rDostęp bezpłatny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...