„Choinki dobrych życzeń” powędrują do samotnych sopocian

Jedna bombka i świecące lampki zawieszone na gałązkach żywej choinki
Fot. Pixabay

Jeśli jesteś mieszkańcem Sopotu i nie masz możliwości, aby w tym roku kupić choinkę, zadzwoń do nas! Chcemy sprawić, aby ten świąteczny czas, w tym roku inny niż zawsze, był jednak pełen ciepła i serdeczności. W ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” podarujemy żywą pachnącą lasem choinkę osobom potrzebującym. 

– Chcemy głównie dotrzeć do samotnych seniorów, którzy z uwagi zagrożenie koronawirusem nie wychodzą z domów – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Właśnie teraz, kiedy wszyscy zmagamy się z różnymi niedogodnościami pandemii, potrzebna jest nam szczególnie ludzka solidarność, więc gorąco zachęcam – pamiętajmy o innych, którym może być trudniej, niż nam i pomagajmy sobie.

Jeżeli:

  • jesteś osobą samotną powyżej 70. roku życia,
  • osobą chorą lub z niepełnosprawnościami,
  • nie masz pieniędzy na zakup świątecznego drzewka,
  • w Twojej wielodzietnej rodzinie od lat nie było prawdziwej choinki,
  • znasz osobę, rodzinę, która nie może sama zaopatrzyć się w choinkę,

zadzwoń do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, aby otrzymać bezpłatnie choinkę. We współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni w Sopocie oraz Spółdzielnią Socjalną Kooperacja dostarczymy drzewka do domu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 grudnia pod nr tel. 58 551 17 10. Ze względu na ograniczoną liczbę, drzewka będą przekazywane według kolejności zgłoszeń.

– „Choinka dobrych życzeń” to jedna z wielu świątecznych akcji organizowanych w Sopocie. W tym roku święta będą inne niż zwykle, jak zawsze jednak pamiętamy o osobach najbardziej potrzebujących, samotnych, niesamodzielnych, starszych, osobach bezdomnych czy rodzinach wielodzietnych – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Ze względu na pandemię, nie odbędą się tradycyjne spotkania wigilijne. Nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Osoby potrzebujące otrzymają paczki żywnościowe, drobne upominki czy świąteczny posiłek.

 

Jeżeli potrzebujesz wsparcia lub znasz osobę, rodzinę, która potrzebuje pomocy, zadzwoń lub napisz. W okresie pandemii, w trosce o mieszkańców, telefon do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie działa całodobowo, 7 dni w tygodniu, tel. 58 551 17 10, e-mail: mops@mopssopot.pl.

Zachęcamy również do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...