Teatr czeka na rezydenta

Biały, szeroki budynek z czerwonym dachem stojący na plaży.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza do udziału w konkursie na rezydencję artystyczną w teatrze przy ulicy Mamuszki 2. Nabór zgłoszeń rozpoczął się 14 i potrwa do 31 grudnia.

W konkursie mogą wziąć udział artyści, animatorzy, grupy artystyczne, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty zainteresowane teatrem. Zwycięzcom konkursu BART oferuje darmowy dostęp do sali prób, sali teatralnej, garderób, pokoju socjalnego oraz zaplecza technicznego (multimedia, oświetlenie i dźwięk) teatru.

Droga do rezydencji rozpoczyna się od wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego, w którym należy opisać dotychczasową pracę artystyczną oraz przedstawić pomysł na działania, które przyszli rezydenci chcieliby prowadzić w teatrze. 

Nabór zgłoszeń do konkursu potrwa do 31 grudnia 2020 r. Ich oceny dokona jury, które będzie kierowało się oceną dotychczasowego doświadczenia, poziomem profesjonalizmu twórców i wartości artystycznej pomysłu na prowadzenie działań w trakcie rezydencji. Ważnym kryterium będzie także znaczenie proponowanych działań dla rozwoju społeczności Sopotu. 

Wyniki konkursu zostaną przedstawione do 20 stycznia 2021 r. 

Regulamin konkursu i wzór formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie: Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na adres: sekretariat@bart.sopot.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...