Art Inkubator. „Ocean opowieści" online

Plakat promujący czytanie online. Napisy, tło brązowe.
Fot. materiały prasowe Art Inkubatora

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na ostatnie w tym roku czytanie online w cyklu „Ocean opowieści”. Reporterską książkę Olgi Stanisławskiej pt. „Input. Else. Goto. Loop” czytać będzie Joanna Szczepkowska.

Książka Olgi Stanisławskiej „Input. Else. Goto. Loop” to wyjątkowa opowieść o Syrii, której już nie ma. Reportaż ukazał się w antologii „NieObcy – polscy pisarze dla uchodźców” wydanej nakładem wydawnictwa Agora. Premiera online, 21 grudnia, o godzinie 18.30 na kanale Youtube Goyki 3 Art Inkubator. Czytanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Olga Stanisławska, reportażystka, eseistka, kuratorka. Interesują ją dylematy wielokulturowych społeczeństw w Europie, Afryce czy na Bliskim Wschodzie, a także mechanizmy kolonialne dawniej i dziś. Za książkę „Rondo de Gaulle’a” (2001), owoc rocznej podróży z Casablanki do Kinszasy, otrzymała nagrodę Fundacji Kościelskich. Mieszka w Paryżu. 

Joanna Szczepkowska, aktorka, pisarka, poetka i felietonistka. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie, wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m.in. opowiadań „Fragmenty z życia lustra”, sagi rodzinnej „Kto ty jesteś”, poezji „Ludzie ulicy i inne owoce miłości”, sztuk teatralnych „Goła baba”, „ADHD i inne cudowne zjawiska” , „Pelcia czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. Od 1999 roku publikuje felietony, które złożyły się na kilka zbiorów m.in. „Piasek ze szkła” i „ Jak wyprostować koło”. W 1989 roku zasłynęła niespodziewanym ogłoszeniem „końca komunizmu” w trakcie wywiadu jaki przeprowadzała z nią dziennikarka telewizji publicznej. Za działalność konspiracyjną i patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Kontrowersje wokół jej publicystyki odbiły się szerokim echem w polskiej debacie publicznej, a także na jej życiu artystycznym. Malarstwo z wykorzystaniem współczesnych technik jest kolejnym etapem jej artystycznych poszukiwań.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...