Emocjonująca końcówka roku na Hipodromie

Jeździec na koniu przeskakującym przez przeszkodę. Na przeszkodzie napisy Sopot.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Mimo trudnego sezonu, koniec roku obfituje w Sopocie w ważne jeździeckie wydarzenia sportowe, nie tylko ogólnopolskie ale i międzynarodowe. W środę, 16 grudnia, na sopockim Hipodromie rozpoczną się międzynarodowe zawody rangi CSI. W miniony weekend odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży w skokach.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, rozgrywane od 11 do 13 grudnia, okazały się bardzo szczęśliwe dla sopockich zawodników. Wśród startujących 123 najlepszych młodych jeźdźców z całej Polski znalazło się kilkanaście reprezentantek Sopockiego Klubu Jeżdzieckiego. Sopockie amazonki wielokrotnie triumfowały, zajmując miejsca na podium w poszczególnych konkursach. W najważniejszych, finałowych bardzo dobrze zaprezentowały się: Zofia Pakur, Maggie Misztal, Wiktoria Ryciak i Joanna Tejchman-Konarzewska, zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach, po bezbłędnym pokonaniu trudnych technicznie parkurów. Niestety ze względu na panujące warunki epidemiczne zawody odbywały się bez udziału publiczności. Przejazdy można było oglądać online.

Zawody Dzieci i Młodzieży były preludium wydarzeń, które w najbliższych dniach będzie można śledzić na Hipodromie w Sopocie. Od środy, 16 do niedzieli 20 grudnia w 18-stu konkursach zawodów rangi CSI1* CSI 2* i CSI YH zobaczymy przejazdy 159 zawodników, którzy wystartują na 233 koniach. Będzie to nie lada gratka dla fanów czołówki polskiego jeździectwa, ponieważ wszystkich najlepszych zawodników zobaczymy startujących w Sopocie.

Sopocki Klub Jeździecki wystawi silną reprezentację. W konkursach wystartują: Helena Adamowicz, Iga Biegalska, Valeria Chebotar, Martyna Dubieniecka, Monika Gurazda-Rowińska, Aleksandra Kozłowska, Julia Milewska, Zuzanna Niziołek, Joanna Tejchman-Konarzewska, Weronika Wilska-Czarnecka i Julianna Wojtal. Warto im kibicować, tym bardziej, że prawie wszystkie na co dzień startują w kategoriach dzieci, juniorów młodszych i juniorów, a na tych zawodach powalczą z najlepszymi seniorami. Start zawodów w środę, 16 grudnia, o godzinie 15.00

Oglądanie zawodów z trybun nie będzie niestety możliwe. Zmagania zawodników będzie można śledzić podczas transmisji online. Program zawodów i transmisja online dostępne będą na portalu Świat Koni. Aktualne informacje można śledzić na facebookowym profilu Hipodrom Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...