Świąteczne paczki dla samotnych seniorów

Na podłodze leżą paczki świąteczne, w tle banery różnych firm
Fot. materiały prasowe

Co roku w Urzędzie Miasta Sopotu organizowana była wieczerza wigilijna dla 100 samotnych, potrzebujących seniorów. Przygotowywały ją Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski Sopot oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię odbędzie się to w zmienionej formule. Zamiast tradycyjnego spotkania organizatorzy przygotowali dla seniorów paczki.

Dzięki miejskim środkom oraz wsparciu sponsorów świąteczna paczka zawierała dobrej jakości produkty spożywcze (szynkę, wędliny, sery, puszki z owocami, kakao, kawę, słodycze) oraz kosmetyki. Dla osób samotnych, najbardziej potrzebujących przygotowano również świąteczne potrawy: pierogi oraz barszcz. Do paczek dołączone zostały kartki z życzeniami świątecznymi przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy typ B w Sopocie.

Paczki trafiły do seniorów z osiedlowych Klubów Seniora, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz osób starszych, samotnych i potrzebujących wskazanych przez pracowników socjalnych MOPS w Sopocie. Część osób paczki odebrała osobiście. Do pozostałych dotarli wolontariusze. Wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.

Nasze podziękowania kierujemy do pomocników świętego Mikołaja, którzy od wielu lat wspierają nas w przygotowaniu tego świątecznego spotkania dla samotnych seniorów – mówi Krystyna Kalańska, prezes Zarządu Miejskiego w Sopocie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. – Do akcji włączyli się z radością: Oceanic S.A., Prestige 24h, Rotary Klub Sopot i Sheraton Sopot Hotel.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...