Molo zamknięte w sylwestra

Ludzie spacerują po sopockim molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Podobnie jak w ubiegłych latach, w Sopocie w sylwestrową noc nie będzie pokazu fajerwerków. Wynika to z troski o zwierzęta, które bardzo źle znoszą nagłe i głośne efekty wybuchów. Molo będzie zamknięte od godz.19.00 31 grudnia do godz. 6.00 następnego dnia.  

Choć tradycyjne wiele osób chętnie świętowało nadejście nowego roku na plaży, na pl. Przyjaciół Sopotu lub w okolicach wejścia na molo, to tym razem jednak będzie musiało spędzić tę noc w domach. Dlatego miasto zdecydowało o zamknięciu drewnianej części mola.  

Po raz kolejny w Sopocie w sylwestrową noc nie odbędzie się pokaz fajerwerków. Jest to podyktowane troską o zwierzęta, które mocno reagują na huk barwnych pokazów, dla wielu jest to ogromny stres. Apelujemy także do wszystkich mieszkańców o wrażliwość i powstrzymanie się od używania materiałów pirotechnicznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...