Literacki Sopot zaprasza na spotkanie z Margaret Atwood

Plakat promujący spotkanie z Margaret Atwood. Po prawej zdjęcie uśmiechniętej kobiety o siwych włosach. Po lewej niebieska plansza z informacjami.
Fot. materiały prasowe Literackiego Sopotu

Literacki Sopot zaprasza czytelników i miłośników talentu Margaret Atwood na spotkanie z autorką. Spotkanie będzie można śledzić w sieci 20 stycznia.

Spotkanie z kanadyjską pisarką będzie dostępne online, na profilu Fb Literacki Sopot. Rozpocznie się w środę, 20 stycznia 2021 r, o godzinie 18.00. Rozmowę z pisarką poprowadzi Sylwia Chutnik.

Margaret Atwood, pisarka, poetka, krytyczka literacka i aktywistka społeczna urodzona w Ottawie w 1939 roku. Autorka ponad 40 powieści – w tym bestsellerów: „Opowieść podręcznej", „Kocie oko", „Ślepy zabójca", a także zbiorów wierszy i esejów. Jej książki opublikowano w 35 krajach. Jest dwukrotną laureatką Nagrody Bookera, najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej. Otrzymała również hiszpańską Nagrodę Księcia Asturii, kanadyjską Giller Prize i włoską nagrodę Premio Mondello. Ponadto została ngrodzona Międzynarodową Nagrodą Literacką Franza Kafki, Nagrodą Pokojową Księgarzy Niemieckich, PEN Center USA Lifetime Achievement Award i Los Angeles Times Innovator’s Award. Wymieniana wśród pisarzy-kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

Spotkanie online z Margaret Atwood dostępne będzie tylko i wyłącznie w trakcie trwania. Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i na polski język migowy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...