Niesamowita energia podczas świątecznych akcji. Dziękujemy!

Fot. materiały promocyjne

Z nieskrywaną radością i wielkimi podziękowaniami za współpracę informujemy, że blisko 700 prezentów i 150 choinek trafiło do mieszkańców w ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” i „Choinka Dobrych Życzeń”.

– Sopocianie po raz kolejny spisali się na medal! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i dostarczenie upominków i świątecznych drzewek – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przygotowali prezenty, pracownikom i wolontariuszom Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, którzy je pakowali i roznosili, pracownikom MOPS Sopot za inicjatywę choinkową, ZDiZ i Spółdzielni Kooperacja za pomoc w rozwiezieniu choinek, instytucjom kultury i sopockim przedsiębiorcom za przekazanie paczek.  

„Sopocianie sopocianom na święta”

Święta w tym roku są zupełnie inne, bez możliwości wyjazdu do najbliższych, bez większych spotkań w gronie rodzinnym. Wiele osób spędzi je więc niestety samotnie. By umilić im ten ważny czas, zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do wspólnej akcji „Sopocianie sopocianom na święta”. Zasady były proste. Chodziło o to, by osobom samotnym przekazać drobny upominek, by poczuły, że ktoś o nich ciepło myśli. Mógł to być drobiazg kupiony, bądź wykonany własnoręcznie – np. kartka świąteczna, stroik czy też upieczone samodzielnie pierniczki. Liczył się gest.

Jak się akcja udała? Udała się znakomicie! W Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowanych i rozdysponowanych zostało 620 paczek i 70 paczuszek ciasteczek własnego wyrobu. Była wspaniała energia, mnóstwo uśmiechów, ogrom telefonów od ludzi, którzy włączyli się w akcję oraz od tych, którzy otrzymali paczkę. Uśmiech i radość obdarowanych – bezcenne!

Wszystko można obejrzeć w relacjach na wydarzeniu: „Sopocianie sopocianom na święta”

„Choinka Dobrych Życzeń”

150 żywych „Choinek Dobrych Życzeń” trafiło do mieszkańców Sopotu, którzy w tym roku nie mieli możliwości, by samodzielnie kupić świąteczne drzewko. Pachnące lasem choinki dostarczone bezpośrednio do domu, sprawiły osobom obdarowanym ogromną radość. Mieszkańcy Sopotu zgłaszali się po choinki dla siebie lub dla sąsiadów, którzy z różnych względów nie mogli sami zaopatrzyć się w drzewko.

„Choinki Dobrych Życzeń” trafiły m.in. do samotnych osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz do rodzin z dziećmi. Część drzewek otrzymały osoby oraz rodziny objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, który jest pomysłodawcą akcji. „Choinki Dobrych Życzeń” przekazane zostały także do placówki wsparcia dziennego Sopocki Dom, skąd trafiły do rodzin potrzebujących.

Radość i łzy wzruszenia towarzyszyły podczas przekazania świątecznego drzewka wraz z upominkiem babci z wnuczką, które tworzą rodzinę zastępczą spokrewnioną. To pierwsza w ich życiu żywa, pachnąca lasem choinka. Drzewka trafiły także do pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej, którzy rozpoczynają proces wchodzenia w dorosłość. Czasami to ich pierwsze święta w samodzielnym życiu.

Takich wzruszających historii jest więcej. „Choinka Dobrych Życzeń” przyniosła do domów świąteczną atmosferę i wywołała uśmiech na twarzy.

– Przez ten symboliczny gest chcemy sprawić, aby świąteczny czas – w tym roku inny, niż zawsze – był jednak pełen ciepła i serdeczności – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...