Sylwester z Zespołem Cieśni i Tańca

Czworo muzyków na scenie podczas koncertu
Fot. Karol Makurat, źródło: Facebook ZCiT

LASY ZIMOWE zapraszają 31 grudnia na transmisję koncertu wypełnionego mixem najlepszych utworów do tańca w aranżacjach autorstwa Olo Walickiego. O godz. 22.00 na kanale YouTube Opery Leśnej rozpocznie się sylwestrowa zabawa z Zespołem Cieśni i Tańca. Udział w koncercie jest bezpłatny.

To już druga – po świątecznym koncercie Agi Zaryan – odsłona sceny LASY ZIMOWE. Sylwester z Zespołem Cieśni i Tańca wieńczący ten niezwyczajny rok. Bbędzie wytchnieniem i okazją do wspaniałej zabawy w domach.

Występ podzielony będzie na trzy bloki tematyczno-muzyczne: zacznie się od retro szlagierów i pieśni z lat 50. i 60., które pamiętają najstarsi słuchacze. Następnie przyjdzie czas na przeboje z lat 70. i 80., nawiązujących do najsłynniejszych festiwali epoki PRL, jak Sopot Festival i Festiwal w Opolu. Zakończenie to będą największe światowe hity lat 90., czyli czasów grunge'u i alternatywnego rocka.

O Zespole Cieśni i Tańca

Zespół Cieśni i Tańca to kolektyw przyjaciół i doświadczonych muzyków, którzy na przestrzeni lat spotykają się na scenie, by grać muzykę taneczną w ambitnych aranżacjach i wysokiej klasy wykonaniu. ZCiT powstał w 2010 r. z inicjatywy Ola Walickiego.

Koncerty Zespołu Cieśni i Tańca nawiązują do pięknej polskiej tradycji miejskich potańcówek międzypokoleniowych: muzycy sięgają do utworów z ery swingu, wspominają polskie pieśni socrealistyczne z lat pięćdziesiątych w aranżacji na jazzowe combo oraz flirtują z muzyczną esencją polskości, gdzie przeboje minionych lat osadzone są w aurze automatów perkusyjnych i discopolowych brzmień klawiszy.

Skład Zespołu Cieśni i Tańca:

  • Marsija Loco – śpiew
  • Michał „Bunio” Skrok – śpiew, gitara elektryczna
  • Kamil Pater – gitara
  • Tomasz Ziętek – trąbka, klawisze
  • Olo Walicki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
  • Kuba Staruszkiewicz – perkusja

Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Opery Leśnej 31 grudnia 2020 r., od godz. 22.00 do północy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...