Sylwester przez cały weekend

Zespół na niewielkiej scenie. Dużo kolorowych świateł , na pierwszym planie wokalista o długich włosach.
Zespół Cieśni i Tańca. Fot. TaraKum Photography.

Karnawałowy koncert Zespołu Cieśni i Tańca, który umilał nam czas w Sylwestra, będzie dostępny online przez cały najbliższy weekend, od 8 do 10 stycznia, na kanale YouTube Opery Leśnej.

W Sylwestra Olo Walicki, Marsija Loco, Michał „Bunio” Skrok, Kamil Pater, Tomasz Ziętek i Kuba Staruszkiewicz porwali nas do karnawałowej zabawy. Było niecodziennie, energicznie i… za krótko! Dlatego od najbliższego piątku, 8 stycznia, od godziny 18.00, do niedzieli, 10 stycznia do północy można ponownie obejrzeć karnawałowy koncert Zespołu Cieśni i Tańca.

Fani retro szlagierów i popularnych piosenek z lat 50-tych i 60-tych z pewnością odnajdą się najlepiej w pierwszej części koncertu. Swoje ulubione utwory odnajdą także miłośnicy przebojów z lat 70-tych i 80-tych. Olo Walicki przygotował również nowe aranżacje największych światowych hitów lat 90-tych, czyli czasów grunge'u i alternatywnego rocka. 

Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Opera Leśna.

Zespół Cieśni i Tańca to kolektyw przyjaciół i doświadczonych muzyków, którzy na przestrzeni lat spotykają się na scenie, by grać muzykę taneczną w ambitnych aranżacjach. Zespół powstał w roku 2010 z inicjatywy Ola Walickiego.  

Koncert Zespołu Cieśni i Tańca to kolejne wydarzenie muzyczne zrealizowane w ramach projektu LASY ZIMOWE. Nowa przestrzeń kulturalna, LASY, powstała na terenie Opery Leśnej latem. W ramach projektu stworzone zostało nie tylko wyjątkowe miejsce do słuchania dobrej muzyki, ale także 25 wydarzeń, również niemuzycznych. Z koncertów, spotkań i ciekawych aktywności korzystali mieszkańcy Sopotu i turyści. Mimo, że wydarzenia organizowane były w rygorach jakie narzucała pandemia, w sumie wzięło w nich udział blisko 4 tys. osób. Inicjatywa została nagrodzona „Sopocką Perłą 2020” za organizację najlepszego wydarzenia sezonu.

Na projekt LASY ZIMOWE składają się cztery koncerty online. Pierwszym był występ Agi Zaryan & European Jazz Sextet, który mogliśmy oglądać w minione święta Bożego Narodzenia. Kolejnym zaś sylwestrowa zabawa z Zespołem Cieśni i Tańca, której powtórkę zobaczymy w najbliższy weekend.

Szczegółowe informacje o godzinach rozpoczęcia koncertów znajdą się na stronie internetowej Bałtycka Agencja Artystyczna BART, a także profilach facebookowych LASY i Opera Leśna.

LASY ZIMOWE są możliwe dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...