Ostatnie prace związane z przebudową al. Niepodległości 

wyremontowana ulica, w tle budynki i drzewa
Fot. Fotobank.PL/UMS

Remont skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego wchodzi w ostatnią fazę, od 12 do 20 stycznia zaplanowano prace związane z asfaltowaniem. Zamknięta pozostaje ul. Wejherowska na odcinku między al. Niepodległości a rondem na skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego.  

Przebudowa al. Niepodległości, w rejonie skrzyżowań z ulicami: Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej, rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Zgodnie z umową miała zakończyć się najpóźniej w kwietniu 2021 roku. Jednak dzięki łagodnym warunkom pogodowym najprawdopodobniej zakończy się jeszcze w styczniu.  

Od 12 do 20 stycznia planowane jest wykonanie prac związanych z asfaltowaniem al. Niepodległości i ul. Wejherowskiej. Jest to ostatni etap remontu, kierowcy mogą się więc spodziewać rychłego zakończenia utrudnień drogowych.  

Asfaltowanie będzie wykonywane odcinkami, tak, aby zapewnić ciągłość przejazdu na al. Niepodległości. Samochody kierowane będą na lewą bądź prawą stronę jezdni. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności. 

Przebudowa al. Niepodległości na odcinku obejmującym skrzyżowania z ulicami: Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie realizowana jest jako część projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT). 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...