Nowe mieszkania komunalne 

Klucz w zamku w drzwiach
Fot. Pixabay

Na nowych lokatorów czekają nowe budynki przy al. Niepodległości 654 A i 654 B. Nabór wniosków o przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobu komunalnego rozpocznie się 28 stycznia, wniosek można będzie złożyć do 10 marca 2021 r.

– Polityka mieszkaniowa Sopotu to wieloletnie przemyślane działania, by zatrzymać w naszym mieście jak najwięcej młodych ludzi – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Miasto nie ma wpływu na ceny mieszkań na rynku komercyjnym, może natomiast udostępniać młodym mieszkańcom po preferencyjnych stawkach nowe mieszkania, tak aby ich centrum życiowym pozostał Sopot. Zachęcam do zapoznania się z kryteriami wynajmu i do składania wniosków. Wiem, że posiadanie mieszkania w Sopocie to spełnienie marzeń dla wielu osób. Cieszę, że możemy je spełniać – dodaje wiceprezydent Skwierawski.

Regulamin wynajmowania lokali opublikowany jest w Biuletynie Informacji Publicznej Sopotu, jako załącznik do uchwały nr XXI/353/2020, podjętej w grudniu zeszłego roku przez Radę Miasta. 

Formularze wniosków od 28 stycznia dostępne będą na naszej stronie oraz bip.sopot.pl – Sprawy do  załatwienia – Wydział Lokalowy.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...