LASY ZIMOWE z koncertami Jaskułke i DownTown Brass

Muzycy na scenie podczas koncertu
DownTown Brass. Fot. materiały prasowe BART

LASY zapraszają na kolejne wydarzenia online: Sławek Jaskułke zagra jazzowy koncert na unikalnym na światową skalę fortepianie (23.01), a DownTown Brass naładuje słuchaczy karnawałową energią na kilka następnych tygodni (30.01).

Kojący Jaskułke

Ostatni krążek Sławka Jaskułke z muzyką inspirowaną obrazami Rafała Bujnowskiego to zestaw kojących kompozycji, które pozwalają odseparować się od otaczającej rzeczywistości. Artysta gra na unikalnym instrumencie – fortepianie prostostrunnym Malmsjo Grand Piano z 1935 r., nazywanym także, z uwagi na swoją budowę, Banana Grand.

Koncert „Sławek Jaskułke solo fortepian” odbędzie się 23 stycznia o godz. 20.00 na kanale YouTube Opery Leśnej. Koncert nie będzie dostępny do ponownego obejrzenia po premierze.

Energiczny DownTown Brass i jego goście

Druga propozycja to koncert DownTown Brass, podczas którego usłyszymy największe światowe hity w energicznych aranżacjach. DownTown Brass to połączenie inspiracji ulicznymi zespołami z całego świata, blasku instrumentów dętych i mieszkanki rytmów perkusyjnych. Ta muzyka wręcz porywa do działania i ruchu.

Gościnnie z DownTown Brass wystąpi Natalia Capelik-Muianga, wokalistka młodego pokolenia, o wyjątkowej barwie głosu, nagrodzona tegoroczną nagrodą Grand Prix Ladies Jazz Festival, oraz Tomasin – Tomasz Wolak – raper, DJ i prezenter związany ze sceną muzyczną od 1999 r.

Koncert DownTown Brass odbędzie się 30 stycznia o godz. 20.00 na kanale YouTube Opery Leśnej.

Produkcja: Bałtycka Agencja Artystyczna BART. LASY ZIMOWE są możliwe dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...